صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Princess sofia Royal Curtsy
نام: Princess sofia Royal Curtsy
كد: 6647
گروه ...
High School Musical 3- MYSTERY DATE
نام: High School Musical 3- MYSTERY DATE
كد: 04590
گروه ...
Bedtime Princess Sofia
نام: Bedtime Princess Sofia
كد: BGT60
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Motion Alarm
نام: Motion Alarm
كد: 10041
گروه سنى : 6 سال ...
Sit N Drow Play Table
نام : Sit N Drow Play Table
كد : 5006
گروه ...
Mini Fire Truck Red
نام: Mini Fire Truck Red
كد : 87171
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
راهنماى کامل مراحل رشد کودک ۱
بخش اول - از بدو تولد تا دوازده ماهگى

کودک و حرکت: در يک سال اول زندگى، تغييرات زيادى را در رفتار هاى کودک مى توان مشاهده کرد. در طول اين يک سال، کودک شروع به يادگيرى کنترل رفتار هاى خود مى کند. اين رفتارها که شامل جنب و جوش، عکس العمل نشان دادن به اتفاقات پيرامون، ابراز احساسات کردن به ديگران و همچنين جلب توجه نمودن است، به کودک کمک مى کند تا بتواند در آينده رفتار هاى خود را بهتر کنترل کند.

نکته مهم اين است که اين کارها يعنى کنترل رفتارهاى خود، به هيچ کودکى آموزش داده نمى شود بلکه خود کودک در طول اين مدت آنها را به تنهايى ياد مى گيرد.

شايد به نظر ما اين کارها يا بهتر بگويم اين توانايى ها آنقدر ساده باشند که باعث شوند انتظار ما از يک کودک يکساله بالا برود. اما بايد اين نکته را در نظر بگيريم که ايستادن کودک بر روى دوپا، بطوريکه بتواند تعادل خود را حفظ کند، براى کودک يکساله ى نوپاى ما کار بسيار مهمى است.

اينکه کودک ياد بگيرد که چگونه حرکت کند توانايى بسيار مهمى است و در اينجا او ياد مى گيرد که چطور بدن خود را کنترل نموده و به فرمان خود درآورد. البته اين کار انرژى زيادى از کودک مى گيرد ولى درعوض پنجره هاى بسيارى به روى دنياى پيش رويش باز مى شود.

کودک و شناخت خود: در مرحله شناخت که بسيار در شکل گيرى شخصيت کودک تاثيرگذار است، دو عامل مهم نقش دارند؛ يکى اينکه ما به عنوان نزديک ترين فرد به کودک چه تصويرى از او را به خودش نشان مى دهيم و عامل دوم اينکه در آينده او خود چه تصويرى يا تصورى از خودش دارد.

اين دو عامل کاملا يکديگر را تکميل مى کنند. ما براى کودک مانند آينه اى هستيم که او خود را در آن مى بيند. اگر به کودک اين تصور را بدهيم که او انسانى ترسو و يا بى لياقت است، در واقع ما در آن هنگام در حال ساختن شخصيت او هستيم؛ شخصيتى ترسو و بى لياقت. ما براى او آينه اى هستيم که او تمام قد خود را در آن مى بيند و هميشه خود را کنترل مى کند تا مبادا تصوير بدى داشته باشد.

شخصيت، ويژگى است که انسان با کمک آن مى تواند از خود دفاع کند و با سختى ها و مشکلاتى که در زندگى به وجود مى آيند مبارزه کند. هر قدر آينه اى که در اختيار کودک مى گذاريم صاف تر و شفاف تر باشد، او خود را بهتر در آن مى بيند و شخصيتى بهتر و قوى تر در او شکل مى گيرد.

کودک و ارتباط با ديگران: اين مرحله، از زمان شروع شکل گيرى شخصيت تا زمان برقرارى ارتباط با ديگران را دربر مى گيرد. در طول يک سال اول زندگى، روش هايى که کودک براى برقرارى ارتباط استفاده مى کند، دستخوش تغييرات اساسى مى شوند. اين تغييرات از توانايى واکنش نشان دادن به صداى انسان و تشخيص خصوصيات چهره افراد شروع مى شود. در اين مرحله که در طول دوازده ماه شکل مى گيرد، کودکان تبديل به افرادى کنجکاو، فعال و اجتماعى مى شوند. در ماه سوم آنها درگير گفتگوهاى پيش-زبانى و بازى هاى تبادلى مى شوند.

در ماه هشتم کودک به شدت به افرادى که از او مراقبت مى کنند وابسته مى شود. با يکساله شدن، کودک اين وابستگى خود را به صورت خنده هاى بلند، دلقک بازى، گاهى خجالت و شکل هاى بسيار ديگرى نشان مى دهد.

کودک به واسطه شناختى که از خودش بدست آورده، درمى يابد که چطور با ديگران ارتباط برقرار کند و چگونه اين ارتباط ها را حفظ نمايد.

کودک و شناخت ديگران: نوزادِ انسان به دنيا مى آيد تا وارد زندگى اجتماعى شود. آن ها درابتدا به ديگران واکنش نشان مى دهند، درگير گفتگو هاى پيش- زبانى مى شوند و در روابط متقابل شرکت مى کنند. ماه ها طول مى کشد تا کودک احساس وجود "ديگران" را در کنار خود تقويت کند و حتى زمان بيشترى صرف مى شود تا او بتواند خود را به جاى ديگران بگذارد و از زاويه ديد آن ها به اطراف خود نگاه کند.

اولين جلوه شکوفايى احساس وجود ديگرى در کنار خود، تقريبا در هشت ماهگى شکل مى گيرد. زمانى که بسيارى از نوزادان به افرادى که در زندگيشان دائما حضور دارند، وابسته شده و به همين ترتيب از غريبه ها مى ترسند. اين وابستگى به نزديکان و ترس از غريبه ها باعث مى شود که کودک ياد بگيرد که با چه کسانى مى تواند ارتباط برقرار کند و با چه کسانى نمى تواند.

در اينجاست که کودک براى ابراز علاقه به ديگران شروع به انتخاب افراد مى کند و همچنين در همين زمان است که کودک با توجه به اينکه با چه کسى مى خواهد ارتباط برقرار کند، شروع به تغيير شيوه هاى ابراز وجود و نيز برقرارى ارتباط مى کند. زمانيکه کودک به يکسالگى مى رسد، مجموعه اى از تکنيک هاى برقرارى ارتباط را دارد که آن ها را با روش هاى مختلف و با افراد مختلف، مورد آزمايش قرار مى دهد. بعلاوه، اين کارها در مورد خصوصيات ذاتى طرف ديگر رابطه، نکته هاى فراوانى را نيز به کودک ياد مى دهند. براى مثال شما با بعضى از افراد احساس خوبى داريد و با بعضى، احساس بد و يا کسالت آور. با بعضى ها مى خنديد و با بعضى ها گريه مى کنيد.

زمانيکه کودک مى فهمد چگونه افراد مختلف مى توانند احساسات او را شکل دهند، طولى نمى کشد که اين را هم در مى يابد که هر کدام از اين افراد چه حسى به او مى دهند.

اين مقاله ادامه دارد ...

برگرفته از وب سايت لگو
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.


بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS