صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
2 بسته در 1 بسته
نام: 2 بسته در 1 بسته
كد: 100057

قيمت ...
Pop- Up Pirate
نام: Pop- Up Pirate
كد: 7028
گروه سني: 4 سال ...
Screwball Scramble
نام: Screwball Scramble
كد: 7070
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
MI6 R/C Aston Martin 007
نام : MI6 R/C Aston Martin 007
كد : 62041
گروه ...
Toyota FJ Cruiser Blue
نام: Toyota FJ Cruiser Blue
كد : 89531
گروه ...
Sit N drow play table
نام: Sit N drow play table
كد: 5006
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
انتخاب هدفمند اسباب بازى کودکان
اسباب بازى هنگام خريد اسباب بازى ها والدين بايد توجه داشته باشند که نه تنها بى خطرترين، خوش رنگ ترين ، سرگرم کننده ترين و آموزشى ترين اسباب بازى را انتخاب کنند بلکه بايد به خواست كودك و علاقه او هم توجه داشته باشند، البته نبايد برضرورت توجه به كيفيت اسباب بازي‌ها و تاكيد روانشناسان بر انتخاب بهترين گزينه را هم فراموش کرد.

اسباب بازى براى کودکان نوعى غذاى روانى و جسمى است، بازى يکى از نيازهاى مهم کودکان محسوب مى شود و جزئى از زندگى آنان را تشکيل مى دهد. اما مي‌توان با توجه به چند نكته ساده، انتخاب اسباب بازى را به سرگرمى شيرين تبديل كرد.

در ابتدا با تاکيد بر اينکه اسباب بازى هاى کودکان بايد با دقت و بر طبق اصول روان شناسى و هدف هاى آموزشى انتخاب شوند، و انتخاب و خريد اسباب‏ بازي‌ ها را با هدف انجام دهيم. بهترين اسباب بازى آن است که کودک را مجذوب خود کند و حس کنجکاوى او را بر انگيزد. يکى از ويژگى هاى اسباب بازى مناسب برانگيختن حس كنجكاوى كودك است؛ اسباب بازى خوب نه تنها نبايد تكرارى به نظر برسد، بلكه بايد حس كنجكاوى او را برانگيزد. اسباب بازى را مناسب سن وعلاقه كودك انتخاب كنيد. بازى بايد مهارتى را به كودك بياموزد، مثلا کودکان خردسال به اسباب بازى هايى نياز دارند که هرپنج حس آنها را تقويت کنند.
روانشناسان معتقد اند که اسباب بازيى که يک کودک دو ماهه را سرگرم مى کند، براى يک کودک دوساله سرگرم کننده نيست و برعکس، کودکان همگام با رشد خود نيازمند اسباب بازيهاى متنوع اند و تناسب داشتن اسباب بازى انتخاب شده باسن کودک بسيار مهم است.

با تاکيد بر اينکه نبايد بچه ها را مجبور کنيد تا مطابق جنسيتشان اسباب بازى انتخاب کنند، خاطر نشان مى کنيم، والدين بايد اجازه دهند کودکان مطابق ميل و علاقه خودشان انتخاب کنند، هر دو جنس بهتر است که مهارت هاى اجتماعى و تجسمى خود را تقويت کنند. توجه داشته باشيد اسباب بازى ها تآثير زيادى روى رفتار کودکان مى گذارند براى مثال تفنگ، شمشير و مدل هاى جنگى رفتار پرخاشگرانه را بيشتر مى کنند.

خريد اسباب‏بازي‏ براى کودک بايد جنبه تشويقى داشته باشد. بچه بايد براى رسيدن به خواسته ‏هاى خود کمى تلاش کند اگر کودکى هميشه همه چيز براى او به راحتى و بدون هيچ تلاشى فراهم ‏شود، در آينده همين انتظار را خواهد داشت.
هنگام خريد اسباب بازى براى کودک نه تنها تناسب آن با محدوده سنى ضرورى است بلکه بايد از بى خطر بودن وسرگرم کنندگى آن هم مطمئن بود. اسباب بازى نبايد كودك را به سوى خشونت و تكرار رفتارهاى خشن سوق دهد، اسباب بازى هاى چوبى و فلزى يا چينى و شکستنى را در اختيار کودکان قرار ندهيد، توجه داشته باشيد اسباب بازى هاى کودکان کمتر از 2 سال نبايد به گونه اى باشد که قطعات آن و يا خود آن را کودک به دهان ببرد.

منبع:مجله پزشکى مادر
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS