صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
2 بسته در 1 بسته
نام: 2 بسته در 1 بسته
كد: 100088

قيمت ...
Toyota FJ Cruiser Red
نام: Toyota FJ Cruiser Red
كد : 85034
گروه ...
Story Bag
نام: Story Bag
كد: 9426
گروه سني: 3 سال به ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Ford Mustang Mach 1
نام : Ford Mustang Mach 1
كد : 94263
گروه ...
Ford Raptor
نام : Ford Raptor
كد : 94151
گروه سني: 8 سال ...
Mini Fire Truck Red R/C
نام: Mini Fire Truck Red R/C
كد : 87181
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
راهنماى کامل مراحل رشد کودک ۲
بخش دوم - از بدو تولد تا دوازده ماهگى

شناخت دنياى اطراف:
کودک در يک سال اول زندگى خود سعى مى کند تا دنياى پيرامون خود را با لمس کردن آنچه اطراف خود مى بيند بشناسد. وقتى کودک به سن يک سالگى مى رسد، درك ساده و ابتدايى از واقعيت هايى مانند ثبات اجسام، ماهيت زمان و مکان و همچنين رابطه علت و معلول در او شکل گرفته است. اين آگاهى از راه حرکت دست و پا، انگشتان و چشم هاى کودک در او بوجود مى آيد.

شروع شناخت دنيا براى نوزاد، از نگاه کردن او به اطراف خود و بعد با لمس کردن اشيا و تجربه به دهان گرفتن همه آنچه دور و بر خود مى بيند، آغاز مى شود. او براى شناخت اين دنيا از بسيارى از حواس خود مانند بويايى، شنوايى، چشايى و لامسه استفاده مى کند. کودک اين کارها را به طور مداوم انجام مى دهد و به همين علت او قادر به يادگيرى موارد زيادى در پيرامون خود و همچنين تاثير گذارى بر روى آن ها مى شود. مى توان گفت که شناختى که کودک از خود به دست مى آورد با شناختى که او از دنيا دارد همواره در راستاى هم مى باشند.

دنيا و جستجو براى يافتن منطق براى آن
در طول يک سال اول، منطقى که کودک براى خود مى سازد را منطقى عملى مى توان ناميد. چگونگى شکل گيرى منطق در ذهن کودک در طول اين يک سال بستگى زيادى به محيط پيرامون او و بخصوص افرادى که با او در ارتباط هستند، دارد. براى کودک دنيا به دو دسته تقسيم مى شود: مواردى که حس خوبى به او مى دهند و مواردى که حس بدى مى دهند. با يک ساله شدن کودک، منطق او هم تغيير مى کند. او ياد مى گيرد که ريسک کند و موانع را از سر راه کنار بزند و عاقلانه تر عمل کند. تمام اين دستاوردها نيازمند تفکر و يافتن دلايل منطقى در ساده ترين شکل خود است.

امروزه محققين بر اين باور هستند که بايد بر روى نحوه تفکر کودک در مراحل مختلف رشد عقلى او نظارت صورت گيرد. در اينجا اين سئوال مطرح مى شود که کودک چگونه مى تواند بين شناخت دنيايى که در آن زندگى مى کند و فهم او از دنيا ارتباط برقرار کند؟

خلاقيت و ديد خلاق
خلاقيت و تصوير سازى - در طول يک سال اول زندگى، کودک فاقد توانايى تصوير سازى است، که اين امر به دليل آن است که در ذهن کودک، نشانه هايى که به عنوان واقعيت هاى بيرونى هستند، هنوز به طور کامل شکل نگرفته اند.
در حاليکه کودکان با افراد و اشياى اطراف خود به درستى ارتباط برقرار مى کنند و اين کار توانايى يادگيرى آن ها را افزايش مى دهد. آن ها بدون در نظر گرفتن تجربيات زيسته ى خود، در لحظه و در زمان حال، واکنش نشان مى دهند.
تا جايى که تحققيات نشان داده است، کودکان مواردى را که از گذشته پيش رويشان قرار نگرفته باشند، نمى توانند فکر کنند و آن ها را در نظر نمى گيرند.
به همين دليل، تصوير سازى در شکل کامل تر خود در 9 الى 12 ماهگى کودک شکل مى گيرد.

خلاقيت و عمل
در کودک حس خلاقيت نيز به مانند خيال پردازى به نسبت در زمان ديرترى شکل مى گيرد. شکل گيرى حس خلاقيت، نيازمند توانايى حرف زدن و فکر کردن در مورد چگونگى به عمل درآوردن مواردى است که او در تخيل خود مى سازد. به اين ترتيب ديده مى شود که چگونه عناصر اوليه در شکل گيرى حس خلاقيت کودک، باعث مى شوند که او از يک تقليد کننده تبديل به يک بازيگر شود و خواسته هاى خود را نه با صداهاى بى معنا بلکه با کلمات بيان کند و شروع به خواندن کند.
کودک در طول شش ماه اول تولد با گريه کردن، خنديدن و سر و صداهاى بلند، خواسته هاى خود را ابراز مى کند. در طول اين شش ماه کودک ما چندان خلاق نيست، از اين رو حس خلاقيت و عمل از سن 6 تا 9 ماهگى شکل کامل ترى به خود مى گيرد.

اين مقاله ادامه دارد ...

برگرفته از وب سايت لگو
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.


بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS