صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Rocket Raccoon Action Mask
نام: Rocket Raccoon Action Mask
كد: a8472
گروه ...
Bedtime Princess Sofia
نام: Bedtime Princess Sofia
كد: BGT60
گروه ...
Pursuit Spacecraft
نام: Pursuit Spacecraft
كد: a7892
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Lamborgini Gallardo LP 560-4SV Orange
نام: Lamborgini Gallardo LP 560-4SV Orange
كد ...
Ford Shelby GT 500 Yellow
نام: Ford Shelby GT 500 Yellow
كد : 89061
گروه ...
Qwikflip activity center
نام: Qwikflip activity center
كد: 5029
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
رفتار والدين در مقابل دعواى کودکان هنگام بازى
وقتى اختلاف عقيده يا برخورد لفظى بين کودکان به وجود مى آيد ، تا حد امکان آنها را به حال خود بگذاريد . دخالت والدين در اين مورد باعث مى شود که بين کودکان براى جلب نظر و موافقت پدر و مادر درگيرى تازه اى به وجود آيد . بيشتر جنگها دو طرفه هستند و بعضى اوقات طرفى که مظلوم به نظر مى رسد ، ممکن است شروع کننده جنگ و متجاوز اصلى باشد . حتى بچه هاى کوچک خوب مى دانند که چگونه بچه بزرگتر را در دام دعوا گرفتار کنند .

- در اثر دعوا اگر يکى از بچه ها صدمه ببيند، بايد از ادامه آن جلوگيرى کرد ؛ حتى اگر اين صدمه تصادفى و غير عمدى بوده باشد ، اجازه ندهيد که کار دعوا به صدمات جديترى کشيده شود . بچه ها بايد ياد بگيرند که در اين مشاجرات دوستانه و خانوادگى و برخوردهاى فيزيکى ، حد و مرز و مقرراتى وجود دارد . از خودتان بپرسيد که آيا حاضر مى شويد کس ديگرى فرزندتان را آزار برساند ؟ اگرجواب اين سوال منفى است ، بايد از ادامه دعوا جلوگيرى کنيد .

- وقتى در اثر دخالت شما دعوا به پايان رسيد ، موضوع را پيگيرى نکنيد و درباره چگونگى شروع جنگ و پيدا کردن مقصر اصلى پى جويى ننماييد . اگر در اين امر زياد دخالت کنيد ، بچه ها عادت مى کنند به جاى اين که خودشان مشکل خود را حل کنند ، براى حل و فصل اختلافشان منتظر پدر و مادر بمانيد .

- بهترين راه براى توقف جنگ و بازداشتن بچه ها از ادامه دعوا ، جدا کردن آنهاست . پس از جنگ کردن ، به آنها 5 دقيقه فرصت دهيد ، سپس بگذاريد بازى را از سر بگيرند يا به کار ديگرى مشغول شوند . اگر سر يک اسباب بازى دعوا مى کنند ، مايه دعوا را براى يک روز از آنها بگيريد يا از آنها بخواهيد که راه حل مسالمت آميزى براى بازى کردن با آن پيدا کنند .

- اگر کودکان شما نمى توانند به آرامى با هم بازى کنند و در طول بازى اتاق را برهم مى ريزند ، به آنها ياد دهيد که آرامتر بازى کنند . بعضى از بچه ها نسبت به ساير همسن و سالهايشان فعالترند و زور بيشترى دارند و اگر با هم کشتى بگيرند ، يکى از آنها ممکن است صدمه ببيند . احتمال اين خطر را بايد با مشکلاتى که ناشى از بازى نکردن آنهاست مقايسه کنيد .

- در تعيين حد و مرزها و مقررات ، حرف خود را به روشنى و دقيق بيان کنيد . اگر در گفته شما ابهامى باشد ، با مشکل روبه رو خواهيد شد . درباره نحوه برخورد و کلماتى که به کار مى برند ، آنها را يارى نماييد و حد و مرز آنها را در برخوردهاى فيزيکى و شوخيهاى لفظى و عملى مشخص نماييد . البته نبايد انتظار داشته باشيد که هميشه مطيع و سر به راه باشند.

- به فرزندان خود ياد دهيد تا نيروى خود را به نحو سالمى به کار برند . بچه ها گاهى سرحال هستند و براى نشان دادن قدرت خود با ديگران گلاويز مى شوند . آنها راه ديگرى براى زور آزمايى و مصرف انرژى خود نمى شناسند . بايد به آنها بياموزيد که با فعاليتهايى مثل دويدن، بالا رفتن از پله و ورزشهاى ديگر در پارک يا در حياط منزل و بازيهايى که به ديگران صدمه اى نمى زند ، خود را آرام کنند . اگر مجبور به ماندن در خانه هستيد ، به آنها اجازه دهيد تا از کيسه بوکس استفاده کنند يا به بالش و متکا مشت بکوبند .

- اگر فرزندان شما اغلب در حال جنگ و دعوا هستند ، رفتار و حرکات آنها را به دقت زير نظر بگيريد . ممکن است متوجه شويد که با وجود اين برخوردها ، رابطه خوبى بين آنها برقرار است . منتظر اوقاتى باشيد که با هم دوست هستند و علت دوستى و بازى آنها را پيدا کنيد. پس از مدتى مى توان به عامل اختلاف پى برد و مشکل را به سادگى برطرف کرد . گاهى نيز دعواى بچه ها براى جلب توجه والدين است . در اين مورد بايد وقت بيشترى را با آنها بگذارنيد.

- با رعايت نکات فوق اگر باز هم کودکان خود را در حال برخورد و دعوا ديديد ، بهتر است درباره اين مشکل با دوستان خود مشورت کنيد . در مورد رفتار خود نيز بينديشيد . اگر خستگى محيط کار را همراه خود به خانه مى آوريد و با افراد منزل با عصبانيت برخورد مى کنيد ، در اين باره تجديد نظر نماييد . کودکان ، رفتار والدين خود را سرمشق قرار مى دهند و از آنها تقليد مى کنند . اگر با رفتار تند و ناآرام خود براى همسر و کودکانتان مشکل درست مى کنيد ، بايد به سعادت خانواده بينديشيد و رفتارتان را اصلاح کنيد .


گردآورى : گروه سبک زندگى سيمرغ


بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS