صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Rapid Fire Rocket
نام: Rapid Fire Rocket
كد: a7902
گروه سني: ...
2 بسته در 1 بسته
نام: 2 بسته در 1 بسته
كد: 100057

قيمت ...
Piranha Panic
نام: Piranha Panic
كد: 5924
گروه سني: 5 سال ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Race Super Speed
نام: Race Super Speed
كد: cdl49
گروه سني: ...
Mini Fire Truck
نام: Mini Fire Truck
كد : 87161
گروه سني: ...
Qwikflip Activity Center
نام : Qwikflip Activity Center
كد : 5029
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
خلاقيت و درک بصرى
توانايى خيال پردازى در سن 9-12 ماهگى قوت بيشترى مى گيرد. توانايى عمل کردن و ساختن در سن 6-9 ماهگى در کودک شکل کامل ترى به خود مى گيرد. زمانى که کودک شروع به غلت زدن به اطراف مى کند و پاهاى خود را بصورت هماهنگى تکان مى دهد(۳-۹ ماهگي)٬ نشانه اين است که کودک به زودى مى تواند بنشيند.

اولين مرحله اين است که کودک در ۴ ماهگى مى تواند به اطراف غلت بزند و بيشتر وقت خود را به تکان دادن هماهنگ پاهايش مى گذراند. او به تدريج اين نکته را در مى يابد که پاهايش مى توانند براى او کارهايى انجام دهند مثلا مى تواند به کمک پاهايش پتو را از روى خودش کنار بزند و يا صندلى مخصوص چرخدار خود را به حرکت درآورد. در طول ۶ ماه اکثر بچه ها مى توانند تعادل خود را حداقل براى مدت کوتاهى موقع نشستن حفظ کنند. موقع نشستن کودکان دستان خود را آزاد مى گذارند و اين کار مى تواند کمک بسيار بزرگى براى تقويت توانايى هاى مختلف کودک به حساب بيايد زيرا او مى خواهد که همه ى چيزهايى را که اطراف خود مى بيند را با هر دو دست لمس کند و با آنها آشنا شود.

- کودک از ۳ تا ۶ ماهگى تلاش دارد تا چه چيزى بياموزد؟
در ۶ ماهگي٬ کودک مى تواند اشيايى را که توجه اش را جلب مى کنند را با هر دو دست بگيرد و وقتى که نشسته اند با قاشق و غذاى خود بازى مى کنند و اشياء را پرتاب مى کنند تا افتادن آنها را ببينند. کودکان در اين سن اشيايى را که به دست مى گيرند به يکديگر مى زنند. اين گونه بازى هاى تجربى با اشياء شروع فهم کودک ازاشياء، به عنوان ابزارهايى است که هر کدام استفاده خاصى دارند.

توانايى نشستن به کودک اين امکان را مى دهد تا چيزهاى جديد زيادى را بدست بگيرد. اين توانايى به کودک اين اجازه را مى دهد تا صاف بنشيند و دستانش را آزادانه به اطراف حرکت دهد و در اين زمان است که لذت به هم زدن اشياء و پرتاب کردن آنها آغاز مى شود.
در پنج ماهگي٬ کودکان دوست دارند تا هر دو پاى خود را همانند قورباغه تکان دهند و بطور مرتب اين کار را در حالت خوابيده( درازکش) نيز انجام مى دهند. آنها اين کارها را فقط و فقط براى لذتى که ازآنها مى برند انجام مى دهند. در عين حال٬ هنگامى که پاهايشان را حرکت مى دهند متوجه مى شوند که با اين کار مى توانند پتو را کنار بزنند. بنابراين با پاهايشان شروع به فشار دادن اشياء ديگر نيز مى کنند. به همين ترتيب نيز٬ وقتى که غلت مى زنند ممکن است سر از يک جاى ناشناخته درآورند بنابراين از غلت زدن نيز براى اين طرف و آن طرف رفتن استفاده مى کنند.

اين توانايى شروعى مى شود براى فهم اين موضوع که هر عملى و فعاليتى يک هدفى را بدنبال دارد و براى رسيدن به آن اهداف بايد تمام عوامل با يکديگر در هماهنگى باشند.
با غلت زدن٬ کودک توانايى جابجايى خود را افزايش مى دهد که اين امر باعث تغيير در شناخت او از دنياى اطراف مى شود. با غلت زدن کودک به اين موضوع نيز پى مى برد که مى توان از اين طريق تغيير مکان داد.

- والدين براى پيشبرد اين توانايى در کودک چه کمکى مى توانند بکنند؟
بوجود آوردن محيطى که کودک بتواند به راحتى و بدون خطر برخورد با اشيايى که ممکن است به او آسيب برسانند٬در آن بازى کند. به کودک اين اجازه را بدهند تا با اشيايى که جنس آنها نرم است و کودک مى تواند آنها را بگيرد٬ پرتاب کند٬ به آنها ضربه بزند و يا برروى آنها غلت بزند٬ بازى کند.

کودک و شناخت خود
از سن 4 تا 6 ماهگى، کودک وارد مرحله اى به نام مرحله دوست يابى مى شود، کودک در اين مرحله شيفته ى صداقت و شباهت تصوير خود در آينه مى شود.
او شيفته عکس العمل ها و جواب هاى فورى مى شود که تصويردر آينه به حرکت ها و حالت هاى کودک نشان مى هد. اين حال در کودک شروع مرحله شناخت خود است. اهميت اين امر در اين است که کودک اين موضوع را درک کند که اين خود او است که علت تمام اين حرکاتى است که در آينه مى بيند.

- کودک از ۳تا۶ماهگى تلاش دارد تا چه چيزى بياموزد؟
در اين مرحه کودک به تصويرخود در آينه علاقمند مى شود و بدون آنکه بداند که اين تصويرخود اوست٬ با آن به عنوان يک دوست رفتار مى کند. اين مرحله تا ۶ ماهگى به طول مى انجامد. اين مرحله از خودشناسى کودک تنها به همين دوره از زندگى کودک تعلق دارد و تاثيرى برروى احساسات و فهم ثابتى که کودک در آينده از خود بدست مى آورد ندارد.
واکنش هاى کودک زمانى که در مقابل تصوير خود در آينه قرار مى گيرد را نمى توان از واکنش هاى او زمانى که در مقابل يک کودک ديگر قرار مى گيرد متمايز کرد.

- کودک براى دستيابى به اين قابليت ها چه کارهايى انجام مى دهد؟
کودک تلاش مى کند تا راهى براى ارتباط برقرار کردن با کودکى که در آينه مى بيند پيدا کند. کودک به چهره ها نگاه مى کند و ياد مى گيرد تا به حالت هاى متفاوت چهره ى افراد پاسخى مناسب بدهد که در اغلب موارد، حالت هاى چهره را ناخودآگاه تقليد مى کند.

- والدين براى پيشبرد اين توانايى در کودک چه کمکى مى توانند بکنند؟
در مقابل آينه با کودک خود بازى لبخند زدن انجام دهيد. از آينه استفاده کنيد تا کودک بتواند هم چهره خود را( چهره دوست خود را) و هم چهره مادر را ببيند. به واکنش هاى کودک خود توجه کنيد.


اين مقاله ادامه دارد ...

برگرفته از وب سايت لگو
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.

اين مقاله ادامه دارد ...

برگرفته از وب سايت لگو
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS