صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Yogurtinis Baby
نام: Yogurtinis Baby
كد: 15001
گروه سنى ...
Ponder
نام كالا: Ponder
كد كالا: 2100
مدت زمان بازي: ...
2 بسته در 1 بسته
نام: 2 بسته در 1 بسته
كد: 100088

قيمت ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Race Super Speed
نام: Race Super Speed
كد: cdl49
گروه سني: ...
RC-Car Street Rocket
نام : RC-Car Street Rocket
كد : 24511
گروه ...
Froggy magnetic double easel
نام: Froggy magnetic double easel
كد: 5030
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
با فرزندان در تعطيلات نوروز
رشد اجتماعى يعنى رشد مهارت هاى برقرارى ارتباط با ديگران از جمله توان درک احساس و نظر ديگران ،توان بيان احساس و نظر خود به ديگران، توان همکارى و همدلى با ديگران و... و ارتباط با محيط از جمله درک قواعد و قوانين اجتماعى ، پذيرش ارزش ها ى جامعه ،قبول عادات و سنت هاى اجتماعى ،ارتباط با طبيعت و درک اهميت حفظ و گسترش زندگى انواع موجودات زنده ، دوست داشتن طبيعت و.. .
عيد نوروز جشن ملى ايرانيان براى شروع سال نو ،زنده شدن طبيعت و آغاز فصل بهار فرصتى مناسب براى رشد اجتماعى کودکان و نوجوانان است. اين موضوع از چند جنبه قابل بررسى است.

به دنبال نوروز، تعطيلات و مسافرت هاى آن، همان طور که براى کودکان، لذت بخش و خاطره انگيز است، مى تواند برايشان استرس زا نيز باشد، چرا که دورى از محل سکونت و عادت هاى معمول روزانه و دل بستگى هاى آنان در طى سفر به مکان هاى دور، مى تواند آرامش ناشى از مامن خود يعنى خانه را از آنان بگيرد.بنابراين، ما مى توانيم با رعايت نکته هاى زير، گام به گام با کودکان در تعطيلات نوروزى، همراه باشيم و از لذت کافى برخوردار شويم:

• نوروز متعلق به کودکان هم مى باشد، پس سعى کنيد به آنان نيز خوش بگذرد و خاطره هاى خوشى را در اين روزها، تجربه کنند. علاقه ها و دل واپسى هاى آنان که با بزرگسالان متفاوت است را به طور کامل، بشناسيد. به همين دليل، در عين حالى که اجازه مى دهيد کودکان، روزهاى خوشى را سپرى کنند، به دقت مراقب آنان باشيد چرا که کودکان در اين دوران، بيش تر از هر وقت ديگرى، آسيب پذيرند.

• کودکان داراى نظرهاى قابل احترامى هستند، بنابراين در خريد وسايل و لباس هاى آنان، نظرشان را جويا شده و ضمن توضيح نوع، جنس و قيمت هر کالا، آنان را در خريد، شرکت دهيد.

• کودک در هنگام خانه تکانى، دوست دارد به شما کمک کند. سعى کنيد در عين دخالت او و محول کردن مسئوليتى در حد توانش، کارهاى سنگين و خطرناک را به او واگذار نکنيد.

• جمع شدن اعضاى خانواده در کنار هم، فرصتى براى تمرين در کنار هم بودن: در زندگى شهرى امروزه فرصتهاى مناسب براى در کنار هم بودن اعضاى خانواده به سختى به دست مى آيد . تعطيلات نوروز فرصتى است براى اينکه والدين در کنار کودکان باشند و ساعت هاى طولانى را در کنار هم سر کنند. چه خوب است که با برنامه هاى مختلف و جالب در کنار هم بودن را به تجربه اى شيرين تبديل کنيم. انجام بازى هاى مختلف و متناسب با سن فرزند ،گردش در طبيعت،قصه گويى و قصه خوانى ،ورزش و ... مى تواند ايده هاى جالبى باشد. با ايجاد رابطه هاى صميمانه ومنطقى، درسى عاطفى از خانواده را به کودکان خود، آموزش دهيد.

• آشنايى با رسوم و سنت هاى ملي: يکى از مهم ترين جلوه هاى رشد اجتماعى ،اجتماعى شدن است.بخشى از اجتماعى شدن ،آشنايى با آداب و رسوم ملى و ايجاد علاقه نسبت به آن ها است. اين کار فرد را به ريشه هاى خود متصل مى کند و در تشکيل هويت فرد از جنبه ى ملى و اجتماعى موثر است. شايد براى برخى بزرگتر ها برخى رسوم مثل چيدن سفره هفت سين ، خريد ماهى شب عيد و ... خسته کننده باشد اما کودکان از انجام کار هاى خاص در روز هاى خاص هماهنگ با دوستان و همکلاسى هايشان لذت مى برند. چه خوب است که ضمن انجام اين کار ها به فلسفه و نکات اخلاقى و انسانى آن هم اشاره کنيد تا فرزندتان با ديدى باز تر به اين رسوم نگاه کند.

• ديد و بازديد هاى عيد : بسيارى از ما امروزه خويشاوندان خود را در مراسم رسمى مثل عروسى و مجلس ختم مى بينيم و فرصتى براى گفتگو هاى دوستانه و نزديک نداريم .کودکان به اين روابط نياز دارند. درک روابط خويشاوندى ،ارتباط با افراد فاميل ،احترام و ابراز علاقه به بزرگتر هاى فاميل يا يکى از افراد خانواده شان دور از خانواده است و ...براى کودک لازم است. فرزندتان در ديد و بازديد هاى نوروزى بسيارى از روابط اجتماعى را فرا مى گيرد. برخى خانواده ها از اينکه فرزندشان حاضر نيست در اين ايام همراهشان شود،گله مى کنند. اگر بتوانيد برنامه اى ترتيب دهيد که به فرزندتان در ديد و بازديد هاى نوروز خوش بگذرد بيشتر همراه شما مى شود. مثلا برنامه ديد و بازديد را کوتاه کنيد و در جلسه هاى خودمانى تر بازى هاى دسته جمعى بدون برد و باخت بدون اينکه کدورتى پيش بيايد، انجام دهيد. در مسير رفت و برگشت با فرزند خود صحبت کنيد . اگر امکان دارد به پارک هم برويد.

شايان ذکر است چند نکته را اينجا متذکر شويم:
• قبل از رفتن به ميهمانى، با کودک صحبت کنيد و ضمن اين که او را از عارضه هاى مصرف زياد آجيل، شيرينى و تنقلات، آگاه مى کنيد، فايده ى ميوه ها را نيز براى او شرح دهيد.

• پذيرايى از کودکان فاميل با آجيلى از ميوه هاى خشک شامل: کشمش ، برگه ميوه ها، توت، آلو، خرما و گردو مى تواند براى آنان ترکيبى جذاب و فوق العاده مفيد باشد.

• تعطيلات، زمانى مناسب براى ارتباط کودک شما با هم سن و سالانش مى باشد. شما هم مانند فرزندتان، فرصت مناسبى داريد که در اين روزها بيش تر با او باشيد.

• تماشاى بيش از حد تلويزيون يا انجام بازى هاى رايانه اى در تعطيلات نوروزى، يکى از اصلى ترين عامل هاى کم تحرکى کودک شماست. اين نقص را با پياده روى با او، جبران کنيد چرا که تعطيلات، فرصت خوبى براى بودن با کودکان است.


• تا حد امکان براى کودکان از لباس هاى تيره تر و نقش دار استفاده شود که لکه هاى کوچک را به وضوح نشان ندهد. به طور حتم، لباس روشن فرزندتان اگرچه بسيار زيباست ولى در اولين ساعت هاى ميهمانى با انواع لکه ها، و آلودگى ها، شما را پدرومادرى نامنظم، جلوه مى دهد. در ضمن، استفاده از لباس هايى که به راحتى شسته شده و زياد چروک نمى گيرند و نيز لباس هاى چند تکه اى که قسمت هاى مختلف آن با يکديگر هم خوانى دارند، توصيه مى شود. به اين ترتيب، اگر قسمتى از لباس، کثيف شد، لازم نيست تمام آن را عوض کنيد.

• در طول سفر، صبر و انعطاف پذيرى شما براى کودکان و براى خود شما، سفر را راحت تر مى کند چرا که کودکان به طور معمول، تمايلى به قرارگرفتن در چهارچوبى که شما در ذهن تان ايجاد کرده ايد، ندارند. از کودک پرانرژى خود، انتظار سکوت و آرامش را در طى سفر، نداشته باشيد زيرا اگر مانع بازى و جنب وجوش او شويد، او نيز با بهانه جويى و گريه، اوقات خوبى را نخواهيد داشت.
• براى سرگرمى کودکان بزرگ تر در حين سفر، برنامه هاى آموزشى در قالب داستان، طنز و گوش دادن به موزيک هاى کلاسيک و استفاده از وسايل و سرگرمى هاى کمک آموزشى وفکرى را فراهم آوريد و از آنان بخواهيد که نقاشى منظره هاى اطراف را بکشند يا خاطره هاى سفرشان را در دفترى بنويسند و در اين کارها، خود نيز آنان را يارى دهيد.

• داشتن يک نقشه جغرافيايى در سفر، به همان اندازه که به شما در طى مسير، کمک مى کند، براى کودکان هم سرگرم کننده و جالب است. گاهى وقت ها مسير حرکت و مکان هايى را که در آن، اسکان داريد، روى نقشه به آنان نشان دهيد.

• در طى سفر ، تعدادى از اسباب بازى هاى مورد علاقه ى کودک را همراه خود ببريد. از اسباب بازى ها با تکه هاى کوچک يا داراى آلودگي( خمير بازى، آبرنگ و...) استفاده نشود. مى توانيد اين وسايل را در يک بسته يا کيسه کوچک با خود نگداريد.

• داروهاى مورد نياز کودک مانند تب بر، قطره بينى، کرم يا لوسيون ضد آفتاب و پماد دفع حشره ها و پشه گزيدگى را به همراه دفترچه بيمه او به همراه داشته باشد.

• کودکان در مقابل آلودگى محيط، هوا، غذا و جانوران موذى، از بزرگسالان حساس ترند بنابراين، نياز به مراقبتى بيش از بزرگسالان دارند.

• همان طور که شما علاقه مند به بازديد از مکان هاى ديدنى و تاريخى منطقه مورد سفر هستيد،کودکان نيز تمايل به بازى و استفاده از محل هاى تفريحى آن منطقه را داند. از آنان غافل نباشيد.

• براى کودک خود، يک هديه يا سوغات، هرچند کوچک، از شهر مورد سفر، تهيه کنيد تا آن را به عنوان يادگارى، نگه دارد.

• در طى مسافرت و تعطيلات، تلاش کنيد عادت هاى خواب کودکان، تغيير نکند تا بعد از تعطيلات، دچار مشکل نشويد. در ضمن با توجه به فرآيند منفى کندذهنى و کاهش يادگيرى به دنبال تعطيلات طولانى، با استفاده از کمک آموزشى هاى غير درسى، سرگرمى هاى رياضى و تشويق به نوشتن خاطره ها و خلاصه درس ها، اين نقص را برطرف نماييد.


فرآوري: نسرين صفرى
بخش خانواده ايرانى سايت تبيان
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS