صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Delux Dance Studio
نام: Delux Dance Studio
كد: 38820
گروه سني: ...
Filler Up Framstand
نام: Filler Up Framstand
كد: 28758
گروه سني: ...
Rocket Raccoon Action Mask
نام: Rocket Raccoon Action Mask
كد: a8472
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Nissan 3702 Red
نام: Nissan 3702 Red
كد : 89551
گروه سني: 3سال ...
British Secret Service R/C Aston Martin 007
نام : British Secret Service R/C Aston Martin 007
كد ...
First Art Studio
نام: First Art Studio
كد: 5003
گروه سني: 3 ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
شناخت کودک از ۹ ماهگى تا يک سالگى
در ۹ ماهگى، کودکان به خوبى و با سرعت مى توانند سينه خيز بروند. ولى آنها بى وقفه تلاش خود را مى کنند تا بر روى پاهاى خود بايستند. هر کمکى در جهت عمودى باعث مى شود که آنها بر روى پاهاى خود قرار بگيرند. در ابتدا، کودک با کمک ديگران ياد مى گيرد که چطور بايستد. سپس، اولين قدم هاى خود را تحت مراقبت ديگران بر مى دارد که به نام "گشت زدن" شناخته مى شود.
ولى هنوز زمان لازم است تا بتوانند خودشان بدون کمک ديگران راه بروند. همانند مورد خزيدن، شروع تواناى گشت زدن و راه رفتن در کودکان ممکن است در سنين مختلفى شکل بگيرد. اغلب کودکان در سن يک سالگى اولين قدم هاى خود را برمى دارند. براى مثال، کودکانى که از باسن خود براى اين طرف و آن طرف رفتن استفاده مى کنند نسبت به بقيه ى کودکان دير تر راه رفتن ياد مى گيرند و اين مدت زمان ممکن است تا ۳۰ ماهگى نيز طول بکشد.

- کودک از ۹ ماهگى تا يک سالگى بطور طبيعى چه مى آموزد؟
کودک مى آموزد تا با آويزان شدن به چيزى خود را بالا بکشد. کودک ياد مى گيرد تا گشت بزند و چند قدم امتحانى بردارد، در حالى که اول با دو دست و بعدا با يک دست چيزى را مى گيرد تا تعادل خود را حفظ کند. به مرور زمان کودک ياد مى گيرد خودش به تنهايى و بدون کمک راه برود.

- کودک براى دستيابى به اين مهارت ها چه کارهايى انجام مى دهد؟
تمرين، تمرين و تمرين : بلند مى شود، مى نشيند، بالا مى رود، پايين مى آيد. در ابتداى کار، براى کودکان دشوار است که خودشان را از ديوار جدا کنند. آنها از چيزى بالا مى روند و نمى توانند پايين بياييد. به مرور زمان ياد مى گيرند که روبه ديوار يا مبل راه بروند و با تمام شدن ديوار آنها هم از حرکت باز مى ايستند.
سرانجام ياد مى گيرند که تنها با يک دست ديوار و يا مبل را بگيرند و راه بروند.

- والدين چگونه مى توانند در بالا بردن اين توانايى ها به کودک خود کمک کنند؟
با پهن کردن يک فرش يا قاليچه ى بزرگ و نرم از صدمه ديدن کودک در هنگام افتادن جلوگيرى کنيد. بايد اشياى مانند ميز را که لبه هاى آنها سفت و ممکن است باعث زخمي‌شدن کودک شوند از دسترس او خارج کرد و يا آن لبه ها را با بالشتک هاى نرمى پوشاند. اجازه دهيد تا کودک بيافتد و بلند شود و دوباره تلاش کند، اما مراقب باشيد افتادن هاى مکرر صدمه اى به او نزند.
در اطراف پله ها، رادياتورها، لبه هاى سفت و کلاً تمام مکان هاى خطرناک وسايلى قرار دهيد که کودک نتواند به آن مکان ها نزديک شود، و يا در اطراف اين مکان ها کاملا مراقب کودک خود باشيد.

کودک و شناخت خود
با آغاز ۸ ماهگى کودک از ديدن تصوير خود در آينه ابراز ناخشنودى مى کند و سعى مى کند تا از آن دورى کند. اين حالت تا يک سالگى در کودک مشاهده خواهد شد. کودک ممکن است با ديدن تصوير خود گريه کند و يا از آن بگريزد. اين حالت در کودکان همزمان با شروع شکل گيرى مفهوم ثبات در اجسام و ترس از افراد غريبه مى باشد. در اين مرحله، کودک بر روى تشخيص و يا تفاوت گذارى بين خود با افرادى که براى او آشنا هستند و يا افرادى که براى او غريبه مى باشند، کار مى کند.
شکل گيرى مفهوم ثبات در اجسام تقريبا از سن ۸ ماهگى شروع شده و تا ۱۰ الى ۱۳ ماهگى شکل کامل ترى به خود مى گيرد، در اين زمان است که کودک مى تواند به دنبال اجسام پنهان بگردد.

- کودک از ۹ ماهگى تا يک سالگى بطور طبيعى چه مى آموزد؟
در اين مرحله توانايى شناخت چهره در کودک به خوبى تثبيت شده است. کودک در اين سن نياز خود مبنى بر روابط اجتماعى را تجربه خواهد کرد ( که در مورد تصوير در آينه اين نياز را برآورده نمى شود).

- کودک براى دستيابى به اين توانايى ها چه کارهايى انجام مى دهد؟
بازى "دالى موشه" و ديگر بازى هاى مشابه در کنار بازى در مقابل آينه مى تواند در تقويت توانايى هاى کودک در روابط اجتماعى او موثر باشد. کودکى که سينه خيز مى رود و يا دست به ديوار اين طرف و آن طرف مى رود، اشتياق زيادى در بازى با اشيا ى مختلف از قبيل ماهى تابه، قابلمه، کفش و ديگر چيزه ها يى که در سر راهش پيدا مى کند،از خود نشان مى دهد. شکل و شمايل ثابت اشيا به کودک در پيدا کردن آنها کمک مى کند و همين ثبات در ظاهر باعث مى شود که هنگام ورود افراد غريبه، کودک از ترس از دست دادن والدين خود به پدر و مادر خود بچسبد.

- والدين چگونه مى توانند در بالا بردن اين توانايى ها به کودک خود کمک کنند؟
به نياز کودک خود براى تعامل با ديگران پاسخ دهيد: با کودک خود بازى کنيد. داستان هاى ساده همراه با عکس براى او بخوانيد.

کودک و ارتباط با ديگران
اعتماد کردن. بعد از مرحله اى که کودک کاملا وابسته به نزديکان خود است، او وارد مرحله ى جديدى خواهد شد که در آن آمادگى تجربه ى ارتباط با افراد ديگرى غير از پدر و مادر خود مى باشد، ولى در پيش زمينه ى اين ارتباط هاى جديد نيز همواره پدر و مادر حظور دارند. در اين مرحله است که کودکان خيلى بيشتر معاشرتى مى شوند: تلاش مى کنند تا حرف بزنند و مى توانند از نگاه خود براى جلب توجه ى ديگران استفاده کنند. از همه مهم تر اينکه مى توانند نگاه ديگران را دنبال کنند. در اين مرحله است که انبوهى از توانايى ها و امکانات جديد در ارتباط برقرار کردن و تعامل با ديگران بر روى کودک گشوده خواهد شد.

- کودک از ۹ ماهگى تا يک سالگى بطور طبيعى چه مى آموزد؟
يادگيرى چگونه بکار بردن نگاه و همچنين تفسير نگاه ديگران يکى از موفقيت هاى بزرگ در توانايى هاى ارتباطى و معاشرتى کودک مى باشد. اين مرحله شروع تمرکز حواس در کودک مى باشد که نقش بسيار مهمى در رشد اجتماعى و زبانى کودک ايفا مى کند. حالا کودک مى تواند به جايى که انگشت اشاره مى کند نگاه کند و نه فقط به خود انگشت. در يک سالگى بسيارى از کودکان مى توانند با اشاره ى انگشت خود توجه ديگران را به چيزى جلب کنند-" اون جا رو نگاه کن"- و نه فقط به عنوان ابزارى که در گذشته از آن به معناى-" اون رو بده به من"- از آن استفاده مى کردند.

- کودک براى دستيابى به اين توانايى ها چه کارهايى انجام مى دهد؟
در اين سن کودک عاشق ارتباط برقرار کردن باديگران است در حالى که در آغوش مطمئن مادر خود قرار گرفته است. با اين حال، زمانى که تنها مى باشد احساس ناامنى مى کند.
کودک به چيز هايى که مى خواهد نگاه کرده و به آنها با دست اشاره مى کند و جالب تر اينکه، او با نگاه کردن و اشاره کردن مى خواهد که ديگران هم به آن اشياء نگاه کنند. او اين کارها را براى لذت تقسيم چيزهايى که مى بيند و دوست مى دارد انجام مى دهد.
همزمان ،در اين مرحله کلماتى که کودک سعى مى کند تا بگويد تغيير کرده و قابل فهم تر مى باشند. صداهايى که کودکان از خود درست مى کنند حالا شامل صداهايى است که آنها در زبان مى شنوند. در اين مرحله کودکان همچنين زمانى که سئوالى مى پرسند و يا انتظار پاسخى را دارند تغييراتى در آهنگ بيان خود انجام مى دهند.

- والدين چگونه مى توانند در بالا بردن اين توانايى ها به کودک خود کمک کنند؟
بازى هايى از قبيل دالى- موشه را همراه با پنهان کردن و ظاهر کردن اجسام انجام دهيد. پدر مى تواند شيء اى را در پشت لباس ها پنهان کرده و بعد آنها را ظاهر کند. او مى تواند مدت زمان اين کارها را تغيير داده و هر پنهان کردن و ظاهر کردنى را همراه با کلماتى انجام دهد. اين گونه بازى ها اين امکان را فراهم مى سازند تا توجه کودک بخاطر تغييراتى که در توالى زمان اجراى بازى انجام مى گيرد تقويت شود.


برگرفته از وب سايت لگو
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS