صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Filler Up Framstand
نام: Filler Up Framstand
كد: 28758
گروه سني: ...
Connect 4 Launchers
نام: Connect 4 Launchers
كد: 28951
گروه سني: ...
Rapid Fire Rocket
نام: Rapid Fire Rocket
كد: a7902
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Mini Construction Yellow
نام: Mini Construction Yellow
كد : 87071
گروه ...
Jet-Fighter
نام : Jet-Fighter
كد : 23946
گروه سني: 8 سال ...
Qwikflip activity center
نام: Qwikflip activity center
كد: 5029
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
تلاش نوزاد براى كشف محيط اطرافش
از چهار تا شش ماهگى قدرت بينايى نوزاد به مرحله اى از ثبات مى رسد. منطقى که در پس اين توانايى قرار دارد به اين معنا است که نوزاد تمام دانش خود را از اشيا پيرامون خود از طريق بينايى بدست مى آورد و با تغيير فاصله ى ديد، اين آگاهى از اشيا نيز تغيير مى کند. ذهن نوزاد شروع به تصحيح اصولى مى کند که قبلا به عنوان اصول تغييرناپذير درا طراف او شناخته شده بودند.

يافته هاى تجربى نيز نشان مى دهند که در اين مرحله، نوعى آگاهى اوليه از مفهوم مقدار– تعداد و مدت زمان– در نوزاد شکل مى گيرد. اين مورد چيزى نيست که در اين سن بتوان در رفتار هاى نوزاد آن را به راحتى تشخيص داد.


- نوزاد از ۳ تا ۶ ماهگى تلاش مى کند چه چيزى را بياموزد؟
نوزاد در سن چهار ماهگى دريافت سطحى و اوليه اى نسبت به " دو بودن" در برابر " سه بودن" دارد. در اينجا محققان به اين امر توجه دارند که "به نوزادانى که در سن سه تا چهار ماهگى قرار دارند تصوير سه شى مختلف از قبيل، يک بچه خرس ، يک توپ و يک مکعب نشان داده شد. سپس اين تصاوير را با تصاوير ديگرى از فنجان، قاشق و بطرى جايگزين کردند و اين کار را چندين مرتبه با تصاوير مختلف انجام دادند. علاقه ى نوزاد رفته رفته به اين تصاوير کاسته شده و او کمتر به آنها توجه نشان مى دهد. نوزاد از اين کار خسته شده است. در اين مرحله ناگهان نحوه ى نمايش تصاوير تغيير مي‌کند. حالا ديگر بجاى سه تصوير فقط دو تصوير از اشيا را به نوزاد نشان داده مى شود. عکس العمل نوزاد به اين تصاوير طورى است که گويى چيز جديدى را ديده باشد."

بسيارى از اين نمونه آزمايش ها بر روى نوزادان سه تا چهار ماه انجام شده است که نشان مى دهد دريافت نوزادان براى شمارش تا عدد سه بسيار پيچيده است.
در آزمايشى ديگر نوزادان را در مقابل دو صفحه ى نمايش که در کنار يکديگر بودند قرار دادند. بر روى هر صفحه نمايش دو يا سه تصوير از اسباب بازى هاى مختلف را نمايش دادند. وقتى که نوزادان صداى دو ضربه ى طبل را مى شنيدند، بطور ناخودآگاه به صفحه ى نمايشى که بر روى آن دو تصوير از اسباب بازى ها را نمايش مى داد نگاه مى کردند و زمانى که سه ضربه طبل را مى شنيدند به صفحه ى نمايشى که سه اسباب بازى را نشان مى داد نگاه مى کردند.
محققان از اين آزمايش به اين نتيجه رسيدند که نوزادان در چهار ماهگى دريافتى ابتدايى از مقدارهايى مانند " دو ها" و " سه ها" دارند.


- براى دستيابى به اين توانايى ها نوزاد چه کارهايى انجام مى دهد؟
نوزاد در چهار ماهگى مى تواند گام هاى بالا و پايين در يک ملودى را از يکديگر تشخيص دهد و از نظر شنوايى و بينايى حساسيت بيشتر پيدا مى کنند. اگر شيئ توجه نوزاد را به خود جلب کند، او با خيره شدن به آن شى اين توجه را نشان مى دهد.
در اين مرحله نوزاد به رنگ ها و صداهايى که مى بيند و مى شنود– مانند برنامه هاى تلويزيون که همراه با رنگ و موسيقى است– با زمزمه کردن با خود عکس العمل نشان مى دهد.


- چگونه والدين مى توانند در بالا بردن اين توانايى به نوزاد خود کمک کنند؟
در اين سن، نوزاد قادر به تشخيص رنگ ها، صداها و شکل هاى مختلف از يکديگر مى باشد و از فرم ها، رنگ ها و طرح هاى جديدى که بوجود مى آيند لذت مى برد. همانند مرحله قبل، بايد اطراف نوزاد اسباب بازى ها و وسايلى با رنگ ها ى مختلف به همراه تنوع بالا در شکل ها و طرح ها و با جنس ها ى مختلف قرار داد.
در اين سن، برنامه هاى تلويزيونى که همراه با موسيقى و رقص هستند نيز مى تواند براى تقويت توانايى هاى نوزاد شما مفيد باشند.
نکته مهم اين است که، با در اختيار گذاردن يک سرى وسايل و اسباب بازى هاى ساده براى بازى در يک محيط امن و راحت، نوزاد را فعال نگاه داريم.


برگرفته از وب سايت لگو
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS