صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Ponder
نام كالا: Ponder
كد كالا: 2100
مدت زمان بازي: ...
Slide & Dive Playset
نام: Slide & Dive Playset
كد: 37088
گروه سني: ...
Rapid Fire Rocket
نام: Rapid Fire Rocket
كد: a7902
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Micro Spy Scope
نام: Micro Spy Scope
كد: 10056
گروه سنى : ...
Motion Alarm
نام: Motion Alarm
كد: 10041
گروه سنى : 6 سال ...
Mini Fire Truck Red
نام: Mini Fire Truck Red
كد : 87171
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
ده نکته در زمينه خريد کردن همراه با کودکان
1. به ياد داشته باشيد که کودکان محدوديت هايى دارند: اگر با کودک خود به خريد مى رويد همواره به نيازهاى او توجه نشان بدهيد. آگاه باشيد که کودک شما خسته يا گرسنه شده و يا به خاطر صداهاى محيط اطراف، بيش از اندازه هيجان زده شده است و يا به هواى آزاد نياز دارد و مى خواهد که در آغوش گرفته شود.

2. به ياد داشته باشيد که کودکان به صورت طبيعى کنجکاو هستند
کودکان به طور طبيعى کنجکاو هستند. از اين طريق آن ها دنياى اطراف خود را مى شناسند. اگر مى خواهند که به وسيله اى دست بزنند و آن را بررسى کنند، لطفا از اين کار آنها جلوگيرى نکنيد. در عوض به آن ها کمک کنيد تا آن وسيله را به درستى در دست بگيرند و يا به آن ها توضيح دهيد که فقط مى توانند به آن وسيله نگاه کنند و نمى توانند به آن دست بزنند. مى توانيد به اين ترتيب به کودک خود توضيح دهيد که "اين وسيله شکستنى است، پس بيا با هم به آن نگاه کنيم." حتى اگر آن وسيله قابل خريدن هم نباشد، بهتر است در شور و شوق و علاقه کودک سهيم شويم.

3. خريد کردن همراه با کودکان خردسال
خريد رفتن همراه با خردسالان بسيار آسان تر خواهد بود به شرط اينکه اين کار بعد از زمان تغذيه و استراحت آن ها باشد. کودکان به خاطر هواى خشکى که در فروشگاه ها وجود دارد، ممکن است آب بدن خود را از دست بدهند، به همين خاطر والدين بايد همواره آنها را زير نظر داشته باشند و در زمان استراحت به آن ها آب ميوه بدهند.
خردسالان هميشه وقتى که در آغوش گرفته مى شوند، خوشحال تر هستند. در اين موارد کيف هاى حمل کودک که والدين مى توانند به دوش بياندازند مطمئن تر و بهتر از محلى است که در سبدهاى مواد غذايى براى کودکان در نظر گرفته شده است. يک اسباب بازى کوچک مى تواند جاى خالى توجه والدين را بگيرد اما سعى کنيد هر چه بيشتر با کلمات محبت آميز، ارتباط چشمى و در آغوش گرفتن، توجه او را جلب کنيد.

4. خريد کردن همراه با بچه هاى نو پا
خريد کردن همراه با بچه هاى نو پا مى تواند تجربه اى به مراتب لذت بخش تر هم براى والدين و هم براى کودک باشد زيرا در اين مرحله والدين مى توانند کودک خود را درانتخاب برخى از کالاها شريک کنند. به عنوان مثال مى توان از کودک سئوال کرد که کدام يک از ميوه ها به نظرش بهتر است؟ کودکان در هر سنى از اينکه بتوانند کالاهايى را به ميل خود انتخاب کنند لذت مى برند. بنابراين به کودک خود اين اجازه را بدهيد که آب ميوه مورد علاقه اش را انتخاب کند و يا کتابى را که دوست دارد بخرد.
گاهى اوقات شلوغى محيط فروشگاه ها باعث ترس بچه هاى کوچک مى شود. به همين خاطر به دوش گرفتن کودک مى تواند يکى از راه هايى باشد که مانع ترس کودک مى شود و همچنين مى تواند از تجربه رايج وهراس انگيز گم شدن کودک در محل هاى شلوغ جلوگيرى کند.

5. خريد کردن به همراه بچه هاى بزرگتر
بچه هاى بزرگتر درصورتيکه خريد برايشان جالب باشد، مى توانند در خريد کردن کمک بزرگى براى والدين شان باشند. والدين مى توانند تصويرهايى از اجناسى که قصد خريد آن ها را دارند، تهيه نموده و به کودک بدهند تا او آن ها را در سبد خريد بگذارد و به اين ترتيب در هنگام خريد به والدين خود کمک کند.

6. دورى کردن از شلوغى
خريد کردن قبل از نهار، هنگامى که فروشگاه ها شلوغ هستند و والدين و کودکان نيز خسته و گرسنه مى باشند، باعث استرس زيادى خواهد شد. سعى کنيد صبح ها يا آخر هفته ها بعدازظهر براى خريد بيرون برويد و يا برنامه خريد را بعد از نهار و يا عصرها بين ساعت 6 و 7 ترتيب دهيد. وقتى که بتوانيم ازاسترس ناشى از شلوغى مراکز فروش و ايستادن در صف هاى طولانى دورى کنيم، انرژى و خلاقيت بيشترى براى پاسخ دادن به نيازهاى کودک خود داريم.

7. مسئله ساز بودن صف هاى طولانى صندوق مراکز خريد
معمولا اطراف صف هاى صندوق را انواع آدامس ها و بسته هاى شکلات با رنگ ها و شکل هاى متنوع فرا گرفته اند و مى توانند مشکل ساز باشند، مخصوصا زمان انتهاى خريد که والدين و بچه ها خسته و گرسنه اند. اگر از منزل به همراه خود خوراکى هاى سبکى براى خوردن آورده باشيد، مى توانند جايگزين مناسبى براى خوراکى هاى اطراف صندوق باشند. بسته هاى شکلات زيبا هستند ولى شکلات ماده غذايى مفيدى نيست و در عوض بيسکويت هايى از آرد جو و آب ميوه اى که همراه خود آورده ايد، بسيار مفيد و مناسب خواهند بود.

8. وقتى لازم است که " نه " بگوييد.
قسمت مهم "نه" گفتن زمانى است که کودک را متوجه اين موضوع سازيم که ما طرف آن ها را گرفته ايم و به خاطر خودشان با خواسته آن ها مخالفت مى کنيم. حتى اگر نتوانيد کودک را در آن هنگام راضى نماييد، به ياد داشته باشيد که لبخند زدن و در آغوش گرفتن هميشه بهترين روش براى راضى کردن کودک است.

9. زمانى که انرژى و صبر شما تمام مى شود.
اگر انرژى، صبر و حوصله شما تمام شد، سعى کنيد عصبانيت و خستگى خود را به صورت مثبتى نشان دهيد. براى نمونه مى توانيد بگوييد که خسته شده ايد و نياز به يک استراحت کوتاه داريد و يا بهتر است براى چند دقيقه براى هواخورى بيرون برويد. حتى چند دقيقه هواى آزاد و به دور از شلوغى مى تواند کمک بزرگى به والدين و نيز به کودکان باشد.

10. زمانى که انرژى و صبر کودک شما تمام مى شود.
اگر بعد از اجراى مواردى که در بالا ذکر شد، کودک شما باز هم بى انرژى بود و نمى توانست به خواسته هاى شما عمل کند، لطفا به او احترام بگذاريد و خريد را خاتمه دهيد زيرا هميشه مى توان خريد را به زمان ديگرى موکول کرد ولى کودک را نمى توان خسته و گرسنه نگاه داشت.

به ياد داشته باشيد که کودکان همواره همان طور که با آنها رفتار مى شود، عمل مى کنند. کودکى که به او توجه مى شود و براى او زمان صرف شده و با صبر و حوصله با او رفتار مى شود، نسبت به کودکى که بدون هيچگونه پشتيبانى عاطفى و احساسى با شرايط استرس زا مواجه مى شود، در شرايط سخت قدرت تحمل و صبر بيشترى از خود نشان مى دهد.برگرفته از سايت والدين
نويسنده: جان هانت
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS