صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
High School Musical 3- MYSTERY DATE
نام: High School Musical 3- MYSTERY DATE
كد: 04590
گروه ...
اينچDisney plush-Dancing Cinderella Blue 11
نام: اينچDisney plush-Dancing Cinderella Blue 11
كد:001
گروه ...
Monopoly U Build
نام: Monopoly U Build
كد: 18361
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Mini Construction truck Yellow R/C
نام: Mini Construction truck Yellow R/C
كد : 87091
گروه ...
Toyota FJ Cruiser Blue
نام: Toyota FJ Cruiser Blue
كد : 89531
گروه ...
Mini Fire Truck Red
نام: Mini Fire Truck Red
كد : 87171
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
شناخت دنياى اطراف کودک 6 تا 9 ماه
حسى از واقعيت ،فراتر از ديدن ودر دست گرفتن.اين مرحله نشانه شروع ثبات ودوام شى واصل عليت به معناى واقعى کلمه است . کودک هم اکنون حس هايى از واقعيت ها را متوجه مى شود که فراسوى اطلاعات و منابع حسى او از ديدن و گرفتن ودر دهان گذاشتن آنهاست.
کودکان هشت تا نه ماهه اين توانايى را دارند که بفهمند اشياء چگونه کار ميکنند و مستقل از کنش مستقيم کودک بر آنها، چه اثرى بر ديگرى ميگذارند. اين تواناييهاى تازه بدست آمده پيشرفت مهمى درحس جديد کودک از واقعيت هست وبين 9 تا دوازده ماهگى کاملا رشد وتحول مى يابند.

کودک 6 -9 ماهه بطور طبيعى ميکوشد تا چه بياموزد؟
اين مرحله به پيشرفت سه مهارت جديد مشخص ميشود که نشان دهنده پيشرفت قابل توجهى در بنيان واقعى وعلمى مفهوم شيء است و در نتيجه، احساس واقعى کودک از نحوه وجود و ارتباط چيز ها در زمان ومکان.
در ابتدا ، پيش بينى بصرى از حرکتها ويا مسير هاى سريع وپيش بينى موقعيت هاى بعدى قرارگيرى انواع متفاوت اشياء متحرک، به چشم ميخورد.
کودک حرکت، نقل و انتقال شيء را، اگر چه قادر به ديدن آن ها نباشد که حرکت دارند را مى تواند پيش بينى نمايد.

دومين مهارت جديد امکان متوقف کردن يک عمل ودنبال کردن و ازسر گرفته شدن آن در زمان و يا مکان بعدى است ، بدون يک عامل خارجى ومشروط به اينکه فاصله زمانى خيلى طولانى نباشد.
آخرين مهارت کودک، پى بردن به وجود اشياء پنهانى و غير قابل رويت است.

کودک براى بدست آوردن اين مهارتها چه کار خواهد کرد؟
در اين مرحله کودکان بصورت بصرى اشياء را دنبال ميکنند، حتى اگر اشياء توسط شخص ديگرى بر روى زمين بيفتد ويا نشان داده شوند، آنها نقطه فرود را پيش بينى ميکنند.
اگر کودک با اسباب بازى بازى کند وناگهان آن اسباب بازى از دستش بيفتد ، حداقل براى مدتى ، او بدنبال آن اسباب بازى خواهد گشت و اگر اسباب بازى دوباره پيدا شود اوآن را خواهد گرفت وهمچنان به بازى ادامه خواهد داد.

کودک در 6-9ماهگى هنوز نمى تواند مدام جستجوى اشيايى که براى مدت طولانى ناپديد شده اند ، بپردازد . آنها هنوز اشيايى راکه براى مدتى نمى بينند را فراموش مى کنند و به دنبالشان نميگرددند. اگر در اين مرحله به کودکان اسباب بازى داده شود سپس با يک پارچه کاملا پوشانده شود، کودک بسرعت نسبت به آن بى علاقه ميشود، اما اگر فقط بخشى از آن همچنان قابل رويت باشد کودک به دنبال آن خواهد رفت! در اين مرحله کودکان سخت مى کوشند تا اسباب بازيى که خارج از تخت است را بدست آورند. آنها بازوى خود را از ميان ميله ها عبور داده و اسباب بازى را به لبه تخت مى کشانند.
البته هميشه هم موفق نمى شوند که اشياء را بچرخانند و از ميان ميله ها عبور دهند اما به هرحال تلاش خود را خواهند کرد.
بيشتر از مرحله قبل ، کودکان اگر يک اسباب بازى ساکن را ببينند که ناگهان حرکت ميکند ، تغيير مسير جديد ويا سرعت مى گيرد، با تعجب به آن نگاه خواهند کرد. در اين مرحله کودکان با ديدن اسباب بازى کوکى، خود را جمع ميکنند ويا قوز مى کنند.

والدين کودک چگونه مى توانند از اين پيشرفت طبيعى حمايت کنند؟
اجازه دهيد که آنها بازى کنند ،اشيا را بيندازند، ريخت وپاش کنند! به راحتى درکنار آنها بنشينيد وآنها را ترغيب کنيد که براى جستجوى اسباب بازيها ويا اشيايى که همه روزه با آنها سر وکار دارند، از جمله قاشق ، قابلمه قورى وغيره از هر دو دست خود استفاده کنند.اجازه دهيد غلت بزنند و برگردند ، بارها وبارها، به آنها ياد دهيد که دنيا مکان با ثباتى است واعمال وحرکات آنها قابل تغيير وبرگشت هستند. کودک خود را با بازى هايى چون دالى موشه ويا بده- بگير مشغول کنيد. براى تشديد احساس آنها از زمان و آهنگ، آ يين بازى ها را به ترتيب و زنجيره اى بسيار دقيق وروشن از اعمال وحرکات نشان دهيد وبه آنها بياموزيد، همچون آواز هاى دسته جمعى.

تحقيقات اخير حاکى از آن است که کودکان شش ماهه نوعى احساس ابتدايى از حساب واعداد در ذهن خود دارند. آنها ظاهرا مى دانند که دو بيشترازيک است و سه هم بيشتر ازدو، و بطور شگفت آورى مى دانند که يک به اضافه دو همان سه مى شود.
در حدود هشت ماهگى تصور ثبات وپايندگى در کودکان شکل مى گيرد. جنبه منطقى اين موضوع در اين حقيقت جاى دارد که کودک هويت را فراتر ازآنچه واقعا محسوس وقابل لمس است، درک مى کند حتى اگر آنرا نبيند
.
کودک 6-9ماهه بطور طبيعى ميکوشد تا چه بياموزد؟
در اين مرحله ، توانايى هاى کودک در زمينه دسته بندى کردن، نظم وترتيب بخشيدن وبا عدد رقم نشان دادن بيشتر مى شود.اخيرا در يک مطالعه ، کودکان شش ماهه تعجب خود را هنگامى که چند شيء يکى يکى به داخل جعبه اضافه مى شدند را نشان دادند، گفتن 1+1+1مطابقتى با جمع مورد انتظار 3 نداشت. نکته قابل توجه آن است که وقتى چند شيءهم برداشته ميشد، مجموع آنچه باقى ميماند، نقض آن چيزى که انتظار ميرفت بود ،يعنى عدد2 .

در اينجا آزمايشى به اجرا گذارده شد. کودکان به آن چيزى که روى ميز در جلوى چشم شان قرار داشت به عنوان اسباب بازى نگاه ميکردند. سپس صفحه اى در جلو اين اسباب بازى گذاشته شد بطورى که کودکان ديگر نمى توانستند آن را ببينند. کودکان سپس دستى را ديدند که يک اسباب بازى دوم را پشت صفحه قرار داد. سپس صفحه برداشته شد. از قرار معلوم کودکان باز متعجب شدند چرا که با استفاده از يک حقه زيرکانه، تعداد اسباب بازى هايى که در پايان نشان داده ميشد 2 تا نبود بلکه يکى بود. انتظار آنها يعنى 1+1=2 نقض شده بود. کودکان مجددا وقتى که 2+1 منتج به 3 مورد انتظارنشد، متعجب شدند. شيوه مشابهى نيز براى تفريق به کار برده شد وکودکان وقتى که 3-1نتيجه 2 مورد انتظار را نداشت، متعجب شدند.
درمجموع، کودکان شش ماهه يک حس بسيار ابتدايى ازجمع وتفريق دارند، مادامى که مجموع مقادير بيشتراز 3نباشد.

کودک براى بدست آوردن چنين قابليت هايى ، چه کارهايى خواهد کرد؟
کودک وقتى پى ميبرد هرکه از ديده برفت به معناى از دل برود هم نيست ترس از غريبه ها را از خودنشان ميدهدوالبته بازى دالى موشه برايش بسيار جذاب ميشود. درحدود9 ماهگى کودک در اين مورد اطمينان مى يابد که هرچيزى را که سخت در آرزويش است بالاخره دوباره پيدا خواهد کرد. ثبات وپايندگى اشياء بين 9-12 ماهگى شکل ميگيرد.

توانايى هاى کودک در زمينه دسته بندى ، مرتب کردن وپيش بينى نتيجه کاردرکيفيت تمرين ماهرانه بکاربردنشان ظاهر مى شود، گاه واکنش هاى مداوم ناميده مى شود يعنى کودک کارهايى را تکرار مى کند که منجر به نتايج مطلوب ودلپذير مى شود. ابتدا او ممکن است کارى را بصورت تصادفى کشف کند ولى بعدا او از اين کار خود بعنوان ابزارى براى در ايجاد نتيجه مطلوب استفاده مى کند. اين بار کار او هدفمند است ومى تواند در زمانى ديگر همين کار را مجددا انجام دهد واکنش هاى مداوم امکان توجه به نشانه هاى نخستين رفتار عمدى وهمراه با آن توانايى هماهنگ ساختن وسيله وهدف راميسر ميسازد.
همچنانکه کودک شروع به حل مشکلات ساده مى کند، همچون گرفتن يک اسباب بازى از ميان ميله هاى تختش ، در عين حال بايد ضمن چرخاندن اسباب بازى هدفش را بخاطر بسپارد.

اين امر مستلزم توانايى مفهوم سازى وتجسم نظم وترتيب معکوس است: ابتدا هدف و پس از آن وسيله مطرح مى شود (برخلاف ترتيب طبيعى آزمون-خطاى ساده که قدم به قدم پيش مى رود وادامه مى يابد).

والدين کودک چگونه مى توانند از اين پيشرفت طبيعى پشتيبانى کنند
والدين طبيعتاً بازى هايى با عدد ورقم با بچه ها انجام مى دهند براى مثال در وقت غذا خوردن: حالا 3 تاباقى مونده....حالا 2تامونده...حالا يکى...همه اش تمام شد. اين بازى اگر به کرات انجام شود به بچه کمک مى کند تا کميت و عمليات ابتدايى حساب ورياضى را بفهمد. شايان ذکر است که ضرورتى ندارد بزرگسالان تلاش خاصى براى آموزش اعداد به کودکان بعمل آورند. زندگى واقعى تجربه هاى بسيارى همچون غذا خوردن، لباس پوشيدن وحتى تعويض پوشک را در اختيار کودکان قرار مى دهد تا بدون دستورالعمل صريحى در اين باره بياموزند.


برگرفته از وب سايت لگو
مترجم: ابراهيم مبارك آبادى

کليه حقوق اين مقاله متعلق به گلوبال برند تويز مى باشد و هر گونه انتشار مطالب آن با درج منبع بلا مانع مى باشد.

بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS