صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Ponder
نام كالا: Ponder
كد كالا: 2100
مدت زمان بازي: ...
Scattergories
نام: Scattergories
كد: 04917
گروه سني: 12 ...
Princess sofia Royal Curtsy
نام: Princess sofia Royal Curtsy
كد: 6647
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Nissan 3702 Red
نام: Nissan 3702 Red
كد : 89551
گروه سني: 3سال ...
Porsche Panamera GTS White
نام: Porsche Panamera GTS White
كد : 89141
گروه ...
Mini Fire Truck Red R/C
نام: Mini Fire Truck Red R/C
كد : 87181
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
اسباب بازى هاى ديجيتالى و ذهن خلاق کودکان
ديگر، زمان بازى با اسباب بازى هاى تفريحى به اتمام رسيده است، اغلب خانواده ها وقتى به مغازه هاى فروش اسباب بازى مراجعه مى كنند، سعى دارند از بين اسباب بازى هاى خشن و تفريحى، اسباب بازى هايى را خريد كنند كه ذهن كودكان را به خلاقيت وادار كند. بنابراين، بازى هاى فكرى و آموزشى در ميان ساير اسباب بازى ها يك سر و گردن بالاتر قرار دارند. با اين حال، با ورود رايانه و بازى هاى رايانه اى، هم اينك كودكان و نوجوانان دوست دارند به جاى بازى با وسايل تفريحى و ورزشى، به اين نوع بازى هاى ديجيتالى بپردازند.

«ميشل رسينك» مدير گروه تحقيقاتى مهد كودك هاى انگلستان علل گرايش كودكان و نوجوانان به اين نوع بازى ها را توضيح مى دهد.
ميشل مى گويد ما مى خواهيم كمك كنيم تا اسباب بازى هاى هوشمند براى بچه ها توسعه يابند. البته ما به ساخت اسباب بازى هاى هوشمند علاقه چندانى نداريم، بلكه مى خواهيم اسباب بازى هايى بسازيم كه بچه ها را به فكر كردن وادار كند. ما متوجه شديم يكى از بهترين روش هايى كه به يادگيرى كودكان كمك مى كند، اين است كه براى آنها اسباب بازى و ابزار جديدى فراهم كنيم تا آنها بتوانند فعاليت هاى خلاقيت آميز انجام دهند، طراحى كنند و با لوازم و رسانه هاى جديد اطرافشان، وسايل و اسباب بازى هاى نو ايجاد و اختراع كنند.

اگر ما به بچه ها نوع درستى از بازى خانه سازى بدهيم، بدين ترتيب مى توانيم قدرت خلاقيت آنها را تحريك كنيم. با وسايل سنتى خانه سازى، بچه ها مى توانند قلعه و خانه بسازند و به اين ترتيب با ساختار ساختمان هايى كه در دنيا ساخته مى شود، آشنا شوند. با تكنولوژى جديد، بچه ها مى توانند اسباب بازى هايى بسازند كه زنده مجسم شوند، حركت كنند و كنش و واكنش نشان دهند. وسايلى كه آنها مى سازند، مثلاً دقيقاً مثل يك خرگوش نيست، ولى مى تواند مثل يك خرگوش رفتار كند، در اطراف حركت كند و تأثير متقابل بر محيط اطراف داشته باشد.

آنها مى توانند درك كنند چيزهايى كه در دنيا وجود دارد، واقعاً چطور كار مى كنند. آنها با ساخت يك روبات كوچك، با چراغ سنسورى كه به ارتعاش درمى آيد، به درك جديدى مى رسند. آنها وقتى مى بينند كه يك شب پره در اطراف يك لامپ چطور پرپر مى زند، متوجه اين رفتار مى شوند و درك مى كنند چه قانونى بايد حكمفرما باشد. اين امر باعث مى شود آنها هم دنياى تكنولوِژيكى و هم دنياى بيولوِژيكى اطرافشان را درك كنند.

محققان فكر نمى کنند که اين موضوع براى كودك خيلى زود باشد. وسايل زيادى وجود دارند كه بچه ها مى توانند در هر سنى شروع به استفاده از آن بكنند که البته اين امر مى تواند جايگزين لوازم و اسباب بازى هاى سنتى كه بچه ها با آن بازى كرده اند، بشوند. ما هميشه مى توانيم جذابيت نوع لوازمى را كه بچه ها با آن بازى مى كنند، بالا ببريم.

شايد فكر كينيم اين تكنولوژى تا حدى پيچيده به نظر مى رسد و باعث مى شود تعداد زيادى از بچه ها از آن دورى كنند. هر كسى مى تواند از مداد رنگى و كاغذ استفاده كند. مانعى براى استفاده از مداد رنگى و كاغذ وجود ندارد.

اشتباه است كه تكنولوژى را امرى بسيار پيچيده به بچه ها نشان دهيم كه آنها نتوانند افكار و احساسات خود را بيان كنند. آنچه كه ما مى خواهيم انجام دهيم، اين است كه تكنولوژى را ايجاد كنيم تا بچه ها را قادر سازد افكار و احساسات خود را بيان كنند به همان راحتى كه با مداد رنگى و كاغذ اين كار را انجام مى دهند. خوب است اسباب بازى سنتى بچه ها، مداد رنگى و كاغذ و خانه سازى را به عنوان يك استاندارد در نظر بگيريم، لازم است ما وسايل جديد تكنولوژيكى را به راحتى آن تكنولوژيها بسازيم.
بايد به خاطر داشته باشيم كه مداد رنگى زمانى يك تكنولوژى محسوب مى شد. صدها سال پيش بچه ها مداد رنگى نداشتند، بنابراين اختراع آن يك پديده پيشرفته تكنولوژى به نظر مى رسيد، اما امروزه به عنوان بخشى طبيعى از دوران كودكى به نظر مى رسد. امروزه نيز تكنولوژى جديد ديجيتالى، ممكن است جديد و پيشرفته به نظر برسد، اما در آينده، اگر ما به درستى آنها را توسعه دهيم، آنها هم مثل مداد رنگى و كاغذ بسيار عادى به نظر خواهند رسيد.

امروزه در بازار بازى هاى ديجيتالى تحت تأثيروجود ندارد. بسيارى از آنها تكنولوژى را در راههاى سطحى به كار برده اند. مثل اين كه تعدادى چراغ چشمك زن يا صداى بيپ بيپ اضافه كنند. اينها ممكن است اسباب بازى ها را مهيج نشان دهند، اما نمى توانند مدت زمان زيادى ارزشمند باشند. اين گونه تكنولوژى ها كه در ساخت اسباب بازى ها به كار مى روند، آنها را زنده و هوشمند نشان مى دهند اما فرصت جديد خلاقيت براى بچه ها ايجاد نمى كنند. لازم است ما واقعاً بر اين نكته تأكيد كنيم كه چگونه مى توانيم با استفاده از تكنولوژى، از اختراعات خلاقيت آميز توسط بچه ها حمايت كنيم. امروزه اكثر بازى هاى الكترونيكى جديد به اين نكته توجه ندارند، اما فكر مى كنم در آينده امكانات بسيارى ايجاد شود.

ممكن است اين سوال مطرح شود كه اسباب بازى هاى ايده آلى كه با استفاده از تكنولوژى ديجيتالى باعث تقويت خلاقيت مى شود، يا نه؟
چندين سال است كه محققان با شركت اسباب بازى سازى «لگو» همكارى كرده اند تا آجرهاى خانه سازى توليد کنند. شما مى توانيد از آجرهاى لگو سنتى استفاده كنيد و آنها را به هم بچسبانيد تا يك ساختمان بسازيد. اين آجرها را مى توانيد كنار هم بگذاريد تا چيزهايى بسازيد كه در دنيا وجود دارند و مى توانند زنده مجسم شوند و به اشيا ديگر كنش و واكنش نشان دهند. ما مشاهده كرده ايم از اين آجرهاى خانه سازى جديد در راههاى وسيعى استفاده مى شود و اين يكى از عناصر كليدى يك اسباب بازى خوب است. از اين آجرها فقط براى خانه سازى استفاده نمى شود، بلكه به شيوه هاى متفاوتى از آنها استفاده مى شود. بچه ها مى توانند از اين آجرها براى ساخت هر چيزى از يك كارخانه شكلات سازى اتوماتيك گرفته تا موجوداتى كه با هم اثر متقابل دارند، استفاده كنند يا اينكه يك پارك تفريحى بسازند.

منبع:روزنامه تفاهم
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
براى مشاهده عكسها در اندازه بزرگتر، روى آنها كليك كنيد.
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS