صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Pop- Up Pirate
نام: Pop- Up Pirate
كد: 7028
گروه سني: 4 سال ...
Taboo
نام: Taboo
كد: 14552
گروه سني: 12 سال به بالا
تعداد ...
Weebles Wobble Go Round
نام: Weebles Wobble Go Round
كد: 18054
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Monstertruck City Wolf
نام : Monstertruck City Wolf
كد : 24510
گروه ...
Lamborgini Gallardo LP 560-4SV Orange
نام: Lamborgini Gallardo LP 560-4SV Orange
كد ...
Ford Raptor
نام : Ford Raptor
كد : 94151
گروه سني: 8 سال ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
نکاتى مهم پيرامون حسادت، لوس بازى و خشونت کودکان
والدين بايد به نيازهاى کودک توجه کنند و براى اين منظور، شناخت دنياى کودک ضرورى است. دنيايى که گاه با حسادت، لوس بازى و خشونت کودکان همراه است. در اين مطلب، از ديد يک روانشناس کودک، نگاهى مي‏اندازيم به علل بروز اين رفتارها در کودکان.

شکل گيرى اوليه شخصيت کودک، در سه سال اول زندگى صورت مي‌گيرد و احساس امنيت و آرامش در اين دوره از اهميت حياتى براى کودک برخوردار است، کودک از دنياى پيرامون، اثراتى مى پذيرد که اگر مثبت باشد، از زندگى لذت مي‌برد و اگر منفى باشد، باعث رنجش و آزردگى خاطرش خواهد شد، رفتارهايى نظير گريه، پرخاشگرى، اضطراب و ترس و لجبازى، علائم نارضايتى کودک از وضع موجود است.
آن چه والدين در اين سن بايد به آن توجه کنند، تشخيص افتراقى رفتارهاى طبيعى و اختلالات رفتارى کودک است، به اين مفهوم که ماندگارى و شدت رفتار است که بايد مورد توجه قرار گيرد، برخى رفتارها گذرا و مربوط به يک مقطع زمانى خاص است و طبيعى قلمداد مي‌شود.

سه ساله ‏هاى بى رقيب!
حسادت، نوعى واکنش کودک در دفاع از قلمرو خودش است. او دوست ندارد تا پايان سه سالگى رقيبى به عنوان برادر و يا خواهر را در آغوش والدين ببيند و يا دوست ندارد در جايى که او حضور دارد، والدين به ديگرى توجه کنند و اين يک امر طبيعى است. کودک تا زمانى که از نظر عاطفى اقناع نشده است، با برخوردهاى خشن، احساس نياز خود را به والدين منتقل مي‌کند.
احساس طردشدگى، باعث برانگيخته شدن احساساتى چون حقارت، خشم و انتقام در کودک مي‌شود و انجام رفتارهايى نظير گريه و لجبازى، پيامد آن است، در اين سن بايد به نيازهاى کودک توجه شود و براى اين منظور، شناخت دنياى کودک ضرورى است، بزرگ‌ترين خطاى بزرگ‌سالان اين است که کودک را، به صورت مينياتور يک بزرگ‌سال مي‌بينند؛ با همان احساس و منطق و نياز، در حالى که اين گونه نبوده و خيلى از رفتارهاى کودک هدفمند و آگاهانه نيست و برگرفته از موقعيتى است که در آن قرار گرفته است.
کودک با يک لبخند، اشتباه ديگران را مي‌بخشد و با دريافت کوچک‌ترين پاداش‌ها، رفتار خود را تغيير مي‌دهد، بنابراين بايد خيلى از رفتارهاى او را عادى تلقى کرد و براى تغيير دادن رفتارهايش، صبور بود.

دليل لوس شدن کودک چيست؟
محبت کردن به کودک، باعث لوس شدنش نمي‌شود، آنچه کودک را لوس بار مي‌آورد، انجام رفتارهاى دوگانه والدين و تن دادن به خواسته‏هاى غير منطقي‌اش است. والدين آگاه، از قبل رفتارهاى کودک را پيش بينى کرده و يک روش واحد را در برخورد با کودک اتخاذ مي‌کنند و با توجه به شناختى که از کودک خود دارند، به فضاى فيزيکى و روانى کودک تنوع بيشترى داده، با بازى و قصه و شعر، او را در دنياى به دور از تنش کودکى رشد مي‌دهند.

با پذيرش دنياى کودک، بايد متناسب با سن و توان واقعى او، چه از نظر جسمى و چه از نظر شناختى، او را براى مسووليت‏پذيرى آماده کرد، هر چه کودک مستقل‌تر بار آيد، اعتماد به نفس و آرامش بيشترى دارد، اما اين کار بايد بسيار محتاطانه و غير آمرانه انجام شود تا طى زمان، استقلال کودک شکل گيرد.

بازى کنيد
بازى يکى از عواملى است که در ايجاد حس استقلال و خودباورى کودکان نقش مهمى بازى مي‌کند، چون کودک در قالب بازى، نقش حسى را تجربه مي‌کند که برايش تازگى دارد و اين يعنى آموزش از طريق بازي؛ اما چون بازى کودکان تا 12-11 سالگى منظم و قانونمند نيست، والدين بايد قواعد بازى را به کودک آموزش دهند. مشارکت والدين در بازي‌ها، انتقال حس والدين به کودک و الگو پذيرى کودک از والدين را در پى دارد، بازى کردن مي‌تواند در زمان‌هاى کوتاه 15 دقيقه‏اى و در چهار نوبت در روز انجام شود تا تأثيرگذارى بيشترى داشته باشد.

گردآورى : گروه سبک زندگى سيمرغ
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS