صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
2 بسته در 1 بسته
نام: 2 بسته در 1 بسته
كد: 100002

قيمت ...
Deluxe Play Set-Cake Shop
نام: Deluxe Play Set-Cake Shop
كد:22360
گروه ...
Ponder
نام كالا: Ponder
كد كالا: 2100
مدت زمان بازي: ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Micro Spy Scope
نام: Micro Spy Scope
كد: 10056
گروه سنى : ...
Hummer H2
نام: Hummer H2
كد : 85022
گروه سني: 6 سال ...
MI6 R/C Aston Martin 007
نام : MI6 R/C Aston Martin 007
كد : 62041
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
انجام تکاليف مدرسه
به احتمال زياد شما هم اين جملات را از پدر و يا مادر خود شنيده ايد. اينطور به نظر مى رسد که تمام سرگرمى هاى خوب بايد منتظر بمانند تا شما تکاليف تان را انجام دهيد. والدين دليل خوبى براى اين سخت گيرى هاى خود دارند. تکاليف مدرسه به شما در يادگيرى کمک مى کنند و داشتن تحصيلات خوب به شما کمک مى کند تا در آينده بتوانيد زندگى بهترى براى خود بسازيد. بنابراين انجام تکاليف مهم هستند، ولى چگونه بايد از پس آنها برآمد؟

اول از همه، شما احتياج به جايى ساکت و بدون سروصدا داريد. در حالى که داريد با تلفن صحبت مى کنيد و بر روى پاکت چيپس مى نويسيد نمى توانيد تمرينات درس تاريخ را انجام دهيد. تلويزيون و ديگر دستگاه هايى که باعث پرت شدن حواس شما مشوند را خاموش کنيد. هر چقدر که بتوانيد بهتر بر روى کار خود تمرکز کنيد، تکاليف خود را مى توانيد با سرعت و دقت بالاترى به انجام برسانيد.

براى انجام تکاليف خود به اندازه ى کافى وقت بگذاريد. شما نمى توانيد در بين آگهى هاى بازرگانى که ميان برنامه ى تلويزيونى مورد علاقه ى شما پخش مى شوند تکاليف درسى خود را بنويسيد. يادگيرى جدى هر مطلبى نياز به زمان دارد. ولى اگر احساس کرديد که با اينکه زمان زيادى صرف ياد گيرى کرديد ولى آن مطلب را درس نفهميديد، پس از ديگران کمک بخواهيد.

چرا برخى از کودکان براى انجام تکاليف درسى خود نياز به کمک ديگران دارند؟
جدا از اينکه کودک ممکن است در فهم درس و يا تمرين هاى خود نيازبه کمک داشته باشد، اين امکان نيز وجود دارد که او به دلايل ديگرى نيز هم براى انجام تکاليف درسى خود به اين کمک ها احتياج دارد. بعضى از کودکان بخاطر بيمارى از کلاس هاى خود عقب مى مانند. بعضى از آنها آنقدر خود را مشغول انجام کارهاى ديگر مى کنند که نمى توانند زمان کافى براى انجام تکاليف درسى خود اختصاص دهند.

مسائل شخصى نيز مى توانند مشکل آفرين باشند. بعضى از کودکان با مسائلى خارج از مدرسه درگير هستند، موضوعاتى به مانند روابط با دوستان خود و يا مسائلى که در محيط خانه بوجود مى آيند.
کودکانى که والدين آنها در شرف طلاق هستند و همچنين ديگر مشکلات خانوادگى، به کودک اجازه نمى دهد تا زمان کافى براى انجام تکاليف خود صرف کند.

حتى اگر دانش آموزى قبلا مشکل درسى نداشته بخاطر مسائل خانوادگى ممکن است که با مشکلاتى روبرو شود. ولى به هر حال مشکل هر چه که باشد راه هاى مختلفى براى حل آن وجود دارد.

از چه کسى مى توان کمک خواست؟
اگر مشکلى در درس هاى خود داريد با والدين خود، معلمان و يا با هر کس ديگرى که مورد اعتماد شما است در اين مورد صحبت کنيد. تا قبل از اينکه دير بشود مشکلات خود را با کسى در ميان بگذاريد.
والدين شما بهترين افرادى هستند که مى توانيد مسائل خود را با آنها مطرح کنيد. ممکن است آنها بتوانند در حل مسائل رياضى و يا نوشتن انشاء به شما کمک کنند. آنها همچنين مى توانند محيط خانه را طورى آماده کنند تا شما بتوانيد در آرامش درس بخوانيد.

معلم ها هم مى توانند با توصيه ها و راهنمايى هاى خود کمک بزرگى به شما کنند. آنها مى توانند شما را در انجام تکاليف درسى راهنمايى کنند و به شما يادآورى کنند که چه کتاب ها و وسايلى را با خود به مدرسه بياوريد. کمک کردن به دانش آموزان کار معلم است، پس حتما از آنها در مسائل درسى کمک بخواهيد.

در برخى از مدارس بعد از ساعات درسى کلاس هاى تقويتى و يا کمکى برگذار مى شود. اين کلاس ها مى تواند کمک زيادى به دانش آموزها کنند.
شما همچنين مى توانيد از سايت هاى اينترنتى نيز استفاده کنيد. اين سايت ها مى توانند منابع خوبى را براى تمرين و يا تقويت در درس ها و مطالب مختلف در اختيار شما قرار دهند. ولى مراقب باشيد که تنها مطالب را از روى اين سايت ها کپى بردارى نکنيد. اين کار نوعى تقلب است، بنابراين قبل از اينکه از اين منابع استفاده کنيد با معلم خود در اين باره صحبت کنيد.

روش ديگرى که وجود دارد، استفاده از معلم خصوصى است. معلم خصوصى کسى است که پول مى گيرد تا با شما در زمان هاى خارج از زمان مدرسه بر روى مسائل درسى مختلف کار و تمرين کند. اگر هزينه ى آن براى شما زياد است مى توانيد در گروه هاى کوچک با يک معلم تمرين کنيد. اينطورى تمام هزينه ها تقسيم مى شوند.
با يکديگر همکارى کنيد

بعضى از دانش آموزان در انجام تکاليف خود با مشکلى مواجه نمى شوند. اگر شما از آن دسته از دانش آموزان هستيد خيلى عالى است. پس بهتر است که از استعداد خود براى کمک به دوستان خود که در درس هايشان با مشکل روبر مى شوند استفاده کنيد. با هم درس خواندن مى تواند به هر دوى شما کمک زيادى کند.

زمانى که شما به کسى درس مى دهيد اطلاعات را راحت تر مى توانيد بخاطر بسپاريد. ممکن است که شما بخواهيد بطور مرتب دور هم جمع بشويد و درس بخوانيد. به اين ترتيب بايد براى خود هدف تعيين کنيد و براى اينکه تکاليف خود را انجام داده ايد به خود جايزه بدهيد. مثلا، وقتى که انشاء خود را نوشتيد برويد بيرون و با هم دوچرخه سوارى کنيد. انگيزه داشتن باعث مى شود که از پس هر کارى بربياييم.

هنوز هم با مشکل مواجه مى شويد؟
گاهى اوقات بعد از انجام تمام اين تکنيک ها باز هم کودک در درس هايش با مشکل روبرو مى شود. اگر شما هم با اين مشکل مواجه هستيد اين را بخاطر بسپاريد که هر کسى با سرعتى متفاوت از بقيه مطالب را ياد مى گيرد. ممکن است که شما بجاى 1 ساعت بايد 2 ساعت درس بخوانيد و يا براى يادگيرى جدول ضرب بجاى 5 مرتبه بايد 10 مرتبه آن را بخوانيد تا بتوانيد بخاطر بسپاريد.
مهم اين است که هر چقدر زمان که براى يادگيرى مطلبى لازم است صرف آن کنيد. از پدر و مادر خود بخواهيد جدول زمانى براى شما درست کنند که به شما اجازه دهد هر چقدر زمان که براى يادگيرى مطلبى لازم است در اختيار شما قرار بگيرد.

و همچنين در مورد مشکلات و مسائلى که داريد با والدين و معلم هاى خود صحبت کنيد و آنها را در جرايان امور قرار دهيد. در اين صورت است که آنها مى فهمند که شما تلاش خود را مى کنيد. و زمانى که تکاليف خود را انجام داديد حتما به خود استراحت بدهيد و تفريح کنيد.

منبع: سايت KidsHealth


بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS