صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Rapid Revealers Figure
نام: Rapid Revealers Figure
كد: a7912
گروه ...
Pursuit Spacecraft
نام: Pursuit Spacecraft
كد: a7892
گروه ...
اينچDisney plush-Dancing Cinderella Blue 11
نام: اينچDisney plush-Dancing Cinderella Blue 11
كد:001
گروه ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Singelrotor-Heli Acrobat 3D
نام : Singelrotor-Heli Acrobat 3D
كد : 23912
گروه ...
First Art Studio
نام: First Art Studio
كد: 5003
گروه سني: 3 ...
Ford Raptor
نام : Ford Raptor
كد : 94151
گروه سني: 8 سال ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
نقش مهدکودک در رشد اجتماعى کودکان
ارتباط با محيط همسالان در هر سنى لازم و ضرورى است. به همين دليل بايد فرصتى را براى کودکان فراهم کرد که در اين سن، با همسالان خود رابطه داشته بازى کنند و رفتار شايسته سن خود را داشته باشند. اگر توان ارتباط با مردم را داشته باشيم در کسب موفقيت ها و توفيقات نيز پيشرفت خواهيم کرد. اين ارتباط ها و تعاملات بايد از سن کودکى براى آنان فراهم شود و مهدکودک يکى از محيط هايى است که در رشد اجتماعى کودکان مؤثر است.

کودکان درمهدکودک بازى مى کنند، اجتماعى مى شوند و راحت هستند. آنها در کنار شادى و بازى کمى از والدين دور مى شوند که اين خود درس هايى براى آنان دارد. همانطور که کودکان در يک زمانى بايد به مدرسه بروند و آموزش هاى مدرسه را ببينند لازم است که از يک سنى ـ دو و سه سالگى ـ به مهد بروند و آموزش هاى مهدکودک را داشته باشند.
کودک از محيط خانه بيرون مى آيد و وارد محيط جديدى به نام مهدکودک مى شود. در اين محيط جديد با همسالان خود آشنا مى شود و تعاملات و ارتباطات اجتماعى در کودک شکل مى گيرد.

اما اگر کودکى نتواند با همسالان خود ارتباط برقرار کند يا از آنها خجالت بکشد از نظر روانشناسان، غيرطبيعى و نوعى کاستى محسوب مى شود.
کودک از محيط خانه دور مى شود و اين باعث مى شود تا مستقل بارآيد و محيط هاى جديد را تجربه کند. با آموزش هائى که در مهدکودک مى بيند به همان نسبت توانمندى و خلاقيت ذهنى کودکان هم رشد مى يابد.

در اين محيط کودک با يک سرى قوانين و مقررات آشنا مى شود و ياد مى گيرد که خواسته هايش را با محيط اطراف تطبيق دهد. وقتى کودک وارد مهدکودک مى شود با يک سرى اصطلاحات، واژه ها و کلمات جديد، رفتارها و ارزش گذارى ها آشناشده و دنياى ذهنى کودکان وسيع تر مى شود.

به دو دليل عمده خانواده ها کودکانشان را به مهد نمى فرستند:
يکى از اين نگرانى ها اين است که کودکان در مهد کودک از کودکان ديگر بيمارى مى گيرند و مريض مى شوند.
ديگر اينکه ممکن است بچه ها با واژه ها و کلمات و رفتارهاى ناپسند و زشت آشنا شوند.

اين مسائل نبايد خانواده ها را بترساند. به هر حال بچه ها در آينده با اين مسائل روبه رو خواهند شد و بهتر است که کم کم آشنا شوند. همه اين مسائل کمک مى کند که دستگاه ايمنى بدن در برابر بيمارى ها مقاوم شود و خانواده ها و مربيان با نظارت و خط دادن به کودکان به آنها ياد مى دهند که استفاده از اين واژه ها و کلمات و رفتارها، جا و مکان دارد.
مهدکودک تأثير زيادى در اجتماعى شدن، قانونمند شدن و مستقل بار آمدن کودکان دارد. به هر حال آموزش ها و ارتباطاتى که در مهدکودک مى بينند باعث توانمندى و رشد فکرى و ذهنى آنها مى شود.

فوايد مهدکودک بيش از مضراتش است. کودکانى که به مهد مى روند مستقل تر، باهوش ترند و ذهن شان فعال تر است. آنها خيلى راحت محيط مدرسه را مى پذيرند و جدايى از خانواده برايشان راحت تر است و به همان نسبت پيشرفتشان در مدرسه بيشتر است .بلوغ فکرى و ذهنى و عاطفى در اين کودکان بيشتر به چشم مى خورد.
بعضى از کودکان هستند که خيلى بى قرار و وابسته به پدر و مادرند که بايد به اين کودکان توجه بيشترى بشود، يا بعضى از کودکان هستند که خيلى شلوغ و لجبازند و بايد با اين کودکان هم رفتار خاص خودشان را داشته باشيم. بيشتر بچه ها در روز اول مهدکودک حتى سلام کردن را هم بلد نيستند، خيلى خجالتى و گوشه گيرند و به تدريج به اين محيط عادت مى کنند. البته کودکانى هم داريم که خيلى وابسته به پدر و مادرند و دورى آنها را نمى توانند تحمل کنند .به همين خاطر والدينشان از آوردن کودکانشان به مهد کودک منصرف مى شوند. مهدکودک تأثير زيادى در اجتماعى شدن، قانون مند شدن و مستقل بار آمدن کودکان دارد.


نويسنده: فاطيما احيا
بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS