صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Screwball Scramble
نام: Screwball Scramble
كد: 7070
گروه سني: ...
Tea for tree
نام: Tea for tree
كد: BDK49
گروه سني: 3 سال ...
Delux Dance Studio
نام: Delux Dance Studio
كد: 38820
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Froggy magnetic double easel
نام: Froggy magnetic double easel
كد: 5030
گروه ...
Sit N drow play table
نام: Sit N drow play table
كد: 5006
گروه سني: ...
Dodge Viper
نام : Dodge Viper
كد : 94176
گروه سني:8 سال ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
کاشت گل و گياه به همراه کودکان
آيا براى کودکان تفريحى جذاب تر از خاک بازى و آب بازى وجود دارد؟ احتمالا نه! اين علاقه مى تواند آنها را براى گل کارى و کاشت گياه ترغيب نمايد.

همه ما هنگاميکه لمس کردن خاکِ نرم و رويش گل و گياه از خاک را در ذهنمان تصور مى كنيم، وسوسه مى شويم تا کمى باغبانى کنيم. پس مى توانيم لذت باغبانى را به همراه کودکانمان تجربه کنيم.

فضا و لوازم مورد نياز
براى يک باغبانى موفق لزوما نيازى به فضاى وسيع و خاک مرغوب نيست. شما مى توانيد در يک آپارتمان کوچک و يا در فضاى باز به همراه کودکان خود کاشت گل و گياه را تجربه کنيد.

کاشت گل و گياه در خانه
اصلى ترين نياز کاشت گل و گياه در خانه، يک پنجره براى نفوذ نور آفتاب است. با تاکيد بر اين مسئله، کودکان ضرورت وجود نور خورشيد را براى رشد گياهان فرا مى گيرند. بهترين جايگزين براى فضاى گلخانه ها، طاقچه کنار پنجره است تا بتوان بر روى آن گلدان هايى را قرار داد. براى زير گلدان ها مى توان از ورقه آلومينيوم استفاده نمود. در زير گلدان ها يک روزنامه بزرگ پهن نماييد تا نگران ريخت و پاش خاک هاى گلکارى نباشيد. از کودک خود بخواهيد تا هر يک از گلدان ها را تا 2/3 حجمش از خاک پر نمايد. سعى کنيد او را بخاطر ريختن خاک ها در اطراف خانه سرزنش نکنيد زيرا با اين کار تمام لذت خاک بازى را از او سلب خواهيد کرد. براى آبيارى به کودک خود يک بطرى آب بدهيد (بهتر است يک بطرى خصوصى براى او فراهم کنيد) و به او ياد بدهيد که با مقدار کمى آب، به آرامى گلدان ها را آبيارى نموده و گياه رو به رشد درون گلدان در آب غوطه ور نشود.

کاشت گل و گياه در فضاى باز
فراهم کردن موقعيتى براى کاشت گل و گياه در يک محوطه آزاد مى تواند براى کودک بسيار موثر واقع شود. اما لزومى هم در اين کار نيست و شما نيازى به فضاى وسيع نداريد، بلکه يک فضاى تقريبا 60 در 90 سانتيمتر مى تواند مشوق خوبى براى کودک شما باشد. آبيارى، چيدن علف هاى هرز و مراقبت مکرر از گياه مى تواند عوامل موثرى در ايجاد حس مسئوليت در کودک شما باشد.

ابزارهاى مورد نياز
در هنگام باغبانى در فضاى خانه، شما تنها به يک قاشق سوپ خورى بدون مصرف نياز داريد تا گلدان ها را با آن پر کنيد. اما براى کارهاى بيرون از خانه بايد ابزارهاى متفاوتى فراهم کنيد، شايد اين کار کمى پرهزينه باشد اما بدون شک ارزش خرج کردن را دارد. از آنجا که باغبانى در فضاى آزاد، واقعى تر از باغبانى در فضاى خانه به نظر مى رسد، کودک نمى تواند با لوازم پلاستيکى باغبانى، کار باغبانى را به درستى انجام دهد. گاهى اوقات ابزارهاى باغبانى مانند بيل و شن کش در اندازه هاى کوچک که از ابزار فروشى براى کودکان خريدارى مى شوند، پس از گذشت چندين سال نيز براى باغبانى در خانه قابل استفاده خواهند بود.

چه چيزى براى کاشت مناسب تر است؟
کاشت بذرهاى ساده اى که سريعتر رشد مى کنند، بهترين گزينه براى شروع کار باغبانى است. مثلا کاهو در سه هفته رشد مى کند و تبديل به گياهى زيبا مى شود. از اين گذشته، شما مى توانيد با گياه هاى کوچکى که کودک شما کاشته است، سالادى کودکانه درست نماييد. نظاره کردن رويش و جوانه زدن کاهو به زيبايى تماشاى شکوفه زدن يک گل است.

گلکارى را نيز در برنامه باغبانى کودکتان فراموش نکنيد. گل حنا و سنبل دو گزينه بسيار مناسب براى گلکارى مى باشند. اين دو گل بسيار سريع جوانه مى زنند و در گلدان نيز گل مى دهند و مى توان آنها را بعدها به يک باغچه و يا فضايى خارج از خانه منتقل نمود.

سعى کنيد در آبيارى گياهان و گل ها تعادلى برقرار نموده تا مانع از آب گرفتگى و يا خشکى بيش از حد ريشه گياهان شويد. آبيارى را در خانه به کودکان خود محول کنيد و در آبيارى هاى خارج از خانه، باز و بستن يا کم و زياد کردن شير آب را به آنها بسپاريد و فراموش نکنيد که آب بازى نيمى از تفريح کودکان در باغبانى است.

نويسنده: دکتر بتى ام. کالد ول، استاد و متخصص پرورش و پيشرفت کودکان
منبع: www.fisher-price.com

بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS