صفحه اول قصه هاى لگو اخبار گلوبال برند تويز نمايندگي هاي فروش ثبت نام پيشنهادات تماس با ما
 
جالب و ديدنى
فروش استثنائي گلوبال برند تويز
كلوپ خلاقيت
مژده به تمامى علاقمندان و اعضاى کلوپ خلاقيت، اين بخش ...
مقاله
در اين بخش هر ماهه مقاله هاى آموزنده اى براى مطالعه ...
نمايش فيلم هاي جذاب از محصولات گلوبال برند تويز
با انتخاب هر يک از بخش هاي زير مي توانيد تيزرهاي جذاب ...
 
حراج
Junior Pictionary
نام: Junior Pictionary
كد: 55865
گروه سني: ...
Splash n Bath
نام: Splash n Bath
كد: 28759
گروه سني: يک و ...
Monopoly U Build
نام: Monopoly U Build
كد: 18361
گروه سني: ...
براى مشاهده تمام موارد حراج اينجا را كليك كنيد.
نقشه سايت
 
اسباب بازى هاى جديد
Toyota FJ Cruiser Black
نام: Toyota FJ Cruiser Black
كد : 85032
گروه ...
Boomco Clip & Darts
نام: Boomco Clip & Darts
كد: bbr56
گروه سني: ...
Motion Alarm
نام: Motion Alarm
كد: 10041
گروه سنى : 6 سال ...
براى مشاهده تمام موارد اسباب بازى هاى جديد اينجا را كليك كنيد.
آشپزى همراه با کودکان در تعطيلات تابستانى
هنر آشپزى مى تواند به کودکان در يادگيرى و تمرين مفاهيم اوليه رياضى و همچنين توانايى هاى کلامى آن ها کمک بسيارى نمايد. و تجربه درست کردن غذا در کنار والدين مى تواند به بالا بردن اعتماد به نفس و به وجود آوردن زمينه اى براى عادت هاى غذايى سالم تاثير فراوانى خواهد داشت .
با اندکى انعطاف پذيرى و انجام يک سرى مقدمات، البته با انتظارات معقول، لحظات خوشى را به همراه کودکتان در آشپزخانه سپرى خواهيد کرد که هر دوى شما از آن لذت مى بريد.

چگونه آشپزى مى تواند به بچه هاى پيش دبستانى کمک کند
آشپزى براى کودکان مى تواند فوايد بسيارى به همراه داشته باشد. آشپزى مى تواند:

● باعث تقويت توانايى هاى اوليه در کودک شود. شما مى توانيد با کارهاى ساده اى از قبيل شمردن تخم مرغ ها و يا ريختن آب داخل پيمان هاى اندازه گيرى به تقويت توانايى هاى رياضى کوک حود کمک کنيد. مى توانيد به کودک خود توضيح دهيد که چه چيزى را بايد اول اضافه کرد، چه چيز را دوم و چه چيز را سوم و يا با هم تعداد قاشق هاى آردى را که در ظرف کيک مى ريزيد بشماريد. زمانى که دستور پخت را با هم مى خوانيد با اين کار کودک خود را با کلمات جديد آشنا مى کنيد. عمل خواندن دستور پخت باعث تقويت توانايى هاى شنيدارى کودک نيز مى گردد.

● باعث آشنايى کودک با طعم ها و مزه هاى مختلف شود. کودکان پيش دبستانى بشدت در مورد غذا بهانه گير مى باشند، به همين خاطر حضور آنها در آشپزخانه مى تواند آنها را با مزه ها و طعم هاى جديد آشنا کند. اگر دختر 3 ساله ى شما به عنوان سرآشپز در آشپزخانه حظور داشته باشد، ممکن است حتى غذاهايى را که در حالت عادى دوست ندارد را امتحان کند. بنابراين فرزند خود را همواره به امتحان کردن مزه ى موادى که شما با آنها کار مى کنيد ترقيب کرده و درمورد آنها و همچنين تاثيرغذاهاى سالم در رشد بدن با کودکان خود صحبت کنيد.

● به کودکان در کشف دنياى اطراف توسط حس هاى خود کمک مى کند. کودکان با کشف دنياى اطراف با حس هاى خود آموزش مى بينند و آشپزخانه يک مکان ايده آل براى اين کارها مى باشد. از آنها بخواهيد تا به صداى مخلوط کن گوش دهن، خمير را ورز بدهند و ببينند که چگونه پف مى کند، وقتى در اجاق در حال پخته شدن است آن را بو کند، و سرانجام مزه ى نان تازه و گرمى را که از اجاق بيرون آمده امتحان کند. اگر نان شما بوى خوبى داشته باشد و شکل آن براى کودک جذاب باشد، و به راحتى قابل خوردن باشد ممکن است که کودکان مشتاق باشند تا طعم آن را امتحان کند.

● باعث افزايش اعتماد به نفس مى شود. کودکان عاشق اين هستند تا به ديگران نشان دهند چه کارهايى مى توانند در آشپزخانه انجام دهند تا بدين وسيله مورد تشويق اطرافيان قرار گيرند. اگر کودک شما در تهيه ى پيتزا شرکت داشت به او بگوييد که چقدر کمک او براى شما مهم بوده است. شما حتى مى توانيد اسم پيتزاى خود و يا ديگر غذا هايى را که به کمک هم درست مى کنيد را به نام فرزند خود بگذاريد.

غذايى را که تهيه کرده ايد و اسم کودک خود را بر روى آن گذارده ايد براى شام سرو کنيد. و حتى اگر نتيجه ى بدست آمده آن چيزى نباشد که شما انتظار داشته ايد، به هر حال کودک خود را تشويق کنيد و از زحمات او تشکر نماييد.

کارهاى مناسب براى کودک در آشپزخانه
براى کودکان 3 تا 5 ساله چند کار مناسب در آشپزخانه يافت مى شود. مهم اين است که کارهايى که به عهده ى کودک گذاشته مى شوند باعث تقويت مهارت هاى او شوند و همچنين کارهايى باشند که کودکان از انجام آنها لذت ببرند. بنابراين اگر مثلا کودک شما دوست دارد که خمير را ورز دهد بگذاريد او اين کار را انجام دهد.

در اينجا راه هاى ديگرى را نشان مى دهيم که کودکان مى توانند کمک کنند:
● آماده کردن خمير شيرينى
● خورد کردن کاهو ها براى سالاد
● اضافه کردن ادويه ها
● تهيه ى پيتزا
● با ورق زدن کتاب آشپزى به شما در خواندن آن کمک کند.

آماده ى شروع
از سه چرخه سوارى تا لباس پوشيدن، کودکان ياد مى گيرند که چگونه مستقل باشند و همه ى کارها را خودشان انجام دهند.

بنابراين به دنبال يک سرى کارها و فعاليت هايى مرتبط با آشپزى باشيد تا آنها بتوانند بطور مستقل و يا با حداقل کمک شما اين کارها را با موفقيت انجام دهند. کارهاى ساده اى از قبيل ريختن مواد مايع در ظرف، ريختن پنير بر روى غذا و يا استفاده از برش دهنده ى شيرينى، مى توانند کارهاى مناسبى براى کودکان باشند.

کارهاى سخت را به کودکان واگذار نکنيد. آنها نهايتا 5 تا 10 دقيقه بيشتر دوست ندارند صرف يک کاربکنند. بهتر است با کارهاى کوچک ولى لذت بخش و جالب شروع کنيد.
همانطور که کودک رشد مى کند، مهارت هاى او هم افزايش مى يابند و او علاقمند به کارهاى آشپزى بزرگ تر و مشکل تر مانند گرفتن آب ليمو، اندازه گيرى ميزان عدويه ها و موارد مورد نياز بوسيله ى پيمانه ى اندازه گيرى و قاشق، و زدن تخم مرغ ها يا پوره کردن سيب زمينى ها خواهد بود.
کودکان همچنين دوست دارند که در کنار شما چيزهاى جديدى ياد بگيرند. بخاطر مسائل حفاظتى، شما بايد همواره در آشپزخانه و در کنار آنها باشيد و ميزان پيشرفت کودک خود را زير نظر بگيريد.

گذراندن زمان با کودک در آشپزخانه مى تواند علاقه ى او را به آشپزى و غذا افزايش دهد بطورى که براى تمام عمراين علاقه در آنها باقى بماند.

بازخورد (نظر شما) | نسخه قابل چاپ
 


درباره ما
© 2009 - 1388 كليه حقوق اين وب سايت براى Global Brand Toys محفوظ ميباشد. طراحى و پياده سازى با InfoCMS